A válaszadók többsége, pontosan 53 százaléka számára a pénz a biztonságot jelenti, a megkérdezettek negyede úgy gondolja, hogy erőt és hatalmat nyújt, míg a többiek függetlenséget, szeretetet, vagy egyéb dolgot társítanak hozzá – derül ki az ING Biztosító legfrissebb nemzetközi, mintegy ezer fő részvételével készült felméréséből.
Mire költünk szívesen?
Az eredmények szerint azok, akiket a biztonságérzet motivál a pénzzel kapcsolatban, a nyugalmat és a szeretteik védelmét tartják leginkább szem előtt. Akiknek a hatalom jut eszébe a pénz említésekor, azok a státusz megtestesítőjeként tekintenek a vagyonra, míg, akiknek a szeretet ugrik be elsőként, rendszerint ajándékokra költenek szívesen.
Több megtakarítás kellene
A válaszadók majdnem kétharmada határozottan állította, hogy elégedettebb lenne, ha többet tudna megtakarítani. A válaszadók szerint pénzen természetesen nem vehetjük meg boldogságunkat, de a megtakarításokon keresztül megszerzett komfortérzetet szívesen társítják a felszabadultság érzésével. Ez az európai lakosságra fokozattan igaz: a megtakarított összeg növekedésével arányosan magasabb mértékben elégedettek az életükkel.
Carpe diem! Egy felmérés szerint a 30-as korosztályban az átlaghoz képest nagyobb arányban (20-30%) jelennek meg a „fészekrakással” kapcsolatos célok, akár lakásvásárlás, akár lakáshitel törlesztése révén vagy épp a lakás bővítése, felújítása. Szakértők szerint ez egy nagyon szomorú adat, mivel a bizonytalanságot jelzi, hogy az azonnali kiadás megjelenik a megtakarítási célok között. Ennek a generációnak tanulni, utazni kellene vagy épp a gyermekvállalást tervezni. Részletek |