A 2013-as lopási statisztikák alapján az eltulajdonított kocsik top tízes listáján előkelő helyen szerepelnek a luxuskocsik, a Volkswagen, a BMW és a Mercedes modelljei. Egy nagy értékű autó esetében kiemelten igaz, hogy sokkal könnyebb a casco biztosítás díját az önrészét kigazdálkodni, mint utóbb a gépjármű teljes vételárát előteremteni. Ettől függetlenül számtalan ember bízza értékes autója védelmét biztosítás helyett inkább a lopásgátló berendezésekre.
„Sokan még mindig nem ismerik el, hogy nincs egyetlen olyan biztonsági berendezés sem, ami önmagában képes lenne teljes védelmet biztosítani az autójuk számára. A piacon rengeteg mechanikus- és elektronikus védelmi rendszer található, de ezekkel még a legjobb esetben is csak lelassítani lehet a tolvajok munkáját” – vélekedik Vass Gábor, a PBA Praeventio Zrt. szakmai vezetője. Ellenben a casco-ról az él az autósok egy részének a fejében, hogy állandóan csak fizetni kell érte és nem kapnak cserébe semmit.
A szakember szerint kevés szó esik arról is, hogy egyetlen biztonsági rendszer sem téríti meg lopás esetén a gépjármű vételárát, ráadásul a magasabb biztonsági kategóriába sorolt biztonsági berendezések jelentős bekerülési költségét általában egy összegben kell kifizetni, szemben a cascoval, amit a kötelező biztosításhoz hasonlóan, többféle konstrukcióban, havi, negyedéves és évi bontásban is be lehet fizetni - más kérdés, hogy akinek ilyen verdára futja, annak talán nem a havi csekkes fizetéssel megvásárolt likviditás lehet tényező. Mindazonáltal ténykérdés, hogy a gépjármű biztosítása ebben a szegmensben az egyik legjavasoltabb.