Bizonyos biztosítások ugyanis a kerti vagyontárgyak – növények, bútorok, egyéb kültéri használati tárgyak, berendezések – lopása vagy rongálása, illetve az udvari csőtörés esetén is fedezetet nyújt. Sokan nem is gondolják, hogy az ilyen jellegű károk értéke a több százezer forintot is könnyedén elérheti, de előfordulhatnak akár milliós értékű esetek is. Persze némi odafigyeléssel minimalizálhatjuk a veszteségeket. Például ősszel, a szezon végén mindenképpen érdemes vízteleníteni a kerti csapokat, mert akkor megússzuk a téli fagyokkal járó gyakori csőtöréseket. Ez pedig egyfelől a törött cső cseréjének költségeit jelenti, illetve az elfolyt víz után kapott több százezres számlát - hívja fel a figyelmet a AEGONdirekt.hu.
Még az ereszt is lopják
2007 óta harmadával több a betörések száma. Sokan úgy gondolkodnak, hogy tőlük nem lehet semmit ellopni a weekendházból, mégis, tavasszal rengeteg nyaralótulajdonos meglepődve látja, hogy eltűnt a házról az ereszcsatorna, vagy lába kelt a kerti bútoroknak, esetleg a kazánt, vagy a klímaberendezés kültéri egységét szerelték le.
Tavaly a kétezret is elérte a téli időszakban a fűtőberendezések meghibásodása miatt keletkezett tűzkárok száma, amelynek felét simán el lehetett volna kerülni, ha a nyár végén, vagy ősszel elvégzik a szükséges karbantartást. Viszont érdemes azokra a berendezésekre is figyelni, amelyeknek őrlángja télen-nyáron ég, mert ez is okozhat tüzet.