A begyűjtött adatok alapján az érintett területek a Balatontól északra eső országrész volt. Ezen belül komolyabb zivatarzónák Sopron környékén, a Bakony északi részein, a Velencei tó környékén valamint Budapest egyes részein alakultak ki. Az általában borsó nagyságú jégeső jellemzően a redőnyökben és műanyag előtetőkben okozott károkat. Az Allianzhoz a bejelentések nagy része jégverésre, beázásra valamint villám és induktív villámkárra érkeztek.
Felhívjuk az ügyfeleink figyelmét arra, hogy kiemelten fontos a megelőzés, azaz az elmozdult tetőcserepek ellenőrzése, helyreállítása, ugyanis bármilyen mennyiségű csapadék további károk kialakulásához, mint például beázáshoz vezethet. Ezt megelőzendő javasoljuk, hogy aki nem vett eddig észre különösebb problémát, az is ellenőrizze saját otthonát, tetőfedését - mondta el Horváth Andrea, az Allianz Hungária Zrt. vezérigazgató-helyettese.
Jó tanácsok viharos időjárásból származó károk megelőzésére: • Viharos időjárás esetén ügyeljen arra, hogy a nyílászárók zárt állapotban legyenek. • Erős széljárásnál célszerű a teraszokon, erkélyeken minden könnyen mozdíthatót rögzíteni, vagy szélvédett helyre rakni. • Évente legalább egy alkalommal és az erős széllel járó időjárást követően javasolt a tetőburkolatok, tetőcserepek áttekintése, mellyel megelőzhetjük, hogy a már sérült tetőben további károk keletkezzenek, illetve elkerülhetjük, hogy a sérüléséből eredő nyíláson keresztül az eső az épületbe jutva további károkat okozzon. • Zivatar idején célszerű az elektromos készülékek csatlakozóit kihúzni a konnektorból a villámlás okozta túlfeszültségből eredő károk megelőzése érdekében. • A rendkívüli időjárás nem csak a lakásbiztosításokat érinti, hanem a kármegelőzés terén a közlekedésbiztonsági kérdésekre is fokozottabban felhívja a figyelmet. „Mielőtt az autóval, motorral elindul, akár csak egy rövid útra is, tanácsos mind a gumiabroncsokat, mind a fényszórókat ellenőrizni, hogy megfelelően működnek–e, jól láthatóak vagyunk-e és biztonságosan meg tudunk–e állni az adott helyzetben. A gumiabroncsok állapota rendkívül fontos, ezért célszerű ellenőrizni mind a nyomás, mind pedig a gumiabroncsok futófelület-mintázatának mélységét. A túlhasznált gumiabroncsok veszélyesek, miután az autó, motor elveszti a tapadását az úton. Minél nagyobb a barázdamélység, annál hatékonyabban tud megállni az autó a csapadékos időben” – tanácsolja Horváth Andrea. |
A kárbejelentéseket az Allianz folyamatosan fogadja minden csatornán, azaz interneten a www.allianz.hu weblapon, telefonos ügyfélszolgálaton, a munkanapokon 8.00-18.00 óráig, csütörtökön hosszított nyitvatartási időben 8.00-20.00 óráig hívható 06-40-421-421-es telefonszámon, valamint a szeptembertől a közösségi portálon, azaz a Facebookon keresztül elérhető kárbejelentési felületen is.
Az Allianz a kárbejelentéstől számított egy munkanapon egyeztet az ügyféllel, és legkésőbb 3 napon belül szemlézi is a károkat.