Narancssárga figyelmeztetést adott ki az OMSZ ma, a széllökések helyenként az óránkénti 90 kilométert is meghaladhatják.
Év végére is kijuthat a viharkárokból, bár idén jóval kevesebb káreset történt mint a 2010-es "rekordévben". Idén jellemzően a nyári viharok okoztak gondot, a legtöbb biztosítóhoz jellemzően beázás károkkal, jégveréssel, felhőszakadással és villámcsapás indukciós hatása miatt megsérült ingóság károkkal kapcsolatos bejelentések érkeztek.
Az Allianztól megtudtuk, idén 2010 hasonló időszakához képest eddig 54 százalékkal kevesebb, közel 46 000 elemi kárra történt bejelentés érkezett a biztosítóhoz, melyre a társaság 2011-ben megközelítően 2 milliárd forintot fizetett ki.
A biztosított ügyfelek telefonon jelenthetik be a káreseményüket, a legtöbb biztosító ezután is fizet, helyszíni szemle nélkül. Így gyorsabban juthatunk pénzhez, meglehet a helyszíni vizsgálat során pontosabban fel lehet mérni a károkat. Érdemes a közösségi oldalakon is tájékozódni a biztosítónk felől, ezeken a felületeken egyre aktívabbak a cégek is. Érdemes persze a biztosítók által megadott zöld számokon is próbálkoznunk, de ezek hétköznap általában csak "munkaidőben", vagyis legfeljebb 18 óráig hívhatóak.
Viharos időjárás esetén ügyeljen arra, hogy a nyílászárók zárt állapotban legyenek. Évente legalább egy alkalommal és az erős széllel járó időjárást követően javasolt a tetőburkolatok, tetőcserepek áttekintése, mellyel megelőzhetjük, hogy a már sérült tetőben további károk keletkezzenek, illetve elkerülhetjük, hogy a sérüléséből eredő nyíláson keresztül az eső az épületbe jutva további károkat okozzon. |
A rendkívüli időjárás nem csak a lakásbiztosításokat érinti, hanem a kármegelőzés terén a közlekedésbiztonsági kérdésekre is fokozottabban felhívja a figyelmet.