A lakótárskeresők először általában a Facebookon próbálkoznak. A közösségi háló sok mindenre hatékonyan használható, ha gyorsan szeretnénk valami egyszerű dolgot megoldani, de nem feltétlenül a legalkalmasabb eszköz egy ilyen speciális élethelyzet megoldására. A tematikus Facebook csoportokon keresztül sok embert elérünk, de olyanok is fognak jelentkezni hirdetésünkre, akikről nem tudunk semmit és a leinformálásuk is nehézkes, mert a közösségi médiában sokan csak a legszebb képet mutatják önmagukról. Ráadásul hiába határozzuk meg, hogy kiknek a jelentkezésére számítunk, általában ezt nem veszik figyelembe és olyanok is jelentkeznek hirdetésünkre, akik nem felelnek meg a kritériumoknak.
A Rentingo.com magyar startup nem csak kiadó lakások közvetítésével, hanem lakótárskereséssel is foglalkozik – összeszedtek néhány dolgot, amire érdemes különös figyelmet fordítani.
Tanulj otthon a lakótársadtól!
Előnyös, ha a lakótárs olyan tudással és készségekkel rendelkezik, amelyeket mi is meg szeretnénk tanulni, illetve el szeretnénk sajátítani. Amennyiben nyelvtanulásunkat szeretnénk elősegíteni, akkor lehetőleg olyan külföldi lakótársat válasszunk, aki anyanyelvi szinten beszéli az általunk tanult nyelvet. Nemcsak rengeteg nyelvóra díját spóroljuk meg így, hanem sokkal hatékonyabban tanuljuk meg az idegen nyelvet, ha azt napi szinten használjuk.
Több, mint lakótárs
A háztartás vezetésével járó feladatokat – a bevásárlástól kezdve a takarításig – fel lehet osztani egymás között, így több idő jut más tevékenységekre is. Az ember társas lény, így, ha nem barátok költöznek össze, akkor egy jól megválasztott lakótárssal is csinálhatunk számos tevékenységet közösen, a főzéstől kezdve a napi történések, gondok megbeszéléséig.
A Rentingo.com Match Indexe összehozza azokat, akiknek hasonló az életvitelük és érdeklődésük. Így csökkenthető a kockázata annak, hogy teljesen más preferenciákkal rendelkező lakótársak költözzenek össze, ezáltal könnyebbé válik a megfelelő lakótárs megtalálása - a lakók ugyanis az oldalon az életviteli szokásaikra vonatkozó adataikat is közlik. A lakótárskeresők kapcsolatfelvételt indíthatnak egymás felé, de az elérhetőségeket csak akkor adja ki a rendszer, ha mindkét fél szimpatikusnak találja a másikat.
Az elmúlt öt-hat évben megduplázódtak az átlagos bérleti díjak a fővárosban, ma már feleannyi lakást sem találni a 100 ezer forint alatti sávban, mint két éve. Most azonban elkezdtek stagnálni az árak - mi lesz ebből? Korábbi összeállításunk >> |