A KPMG felmérésében 35 vezető kelet-európai bankot kérdezett meg a régió ingatlanszektorának finanszírozási kilátásairól. Az elhagyott építési területek a KPMG összeállítása szerint jól illusztrálják az ingatlanfinanszírozás hiányát a régióban. Néhány országban a felmérésben résztvevő bankok határozottan állították, hogy egyáltalán nem akarnak ingatlanprojektekkel foglalkozni.
A régió nem minden országában ilyen borús azonban a kép. "Lengyelország kivételt képez a többi piachoz képest, hiszen a válság során nem került igazán recesszióba és a hazai piac mérete is segíti őket. A többi országban azonban a következő néhány évben nem igazán látható változás a finanszírozás területén. A magyar piacon a bizonytalan makrogazdasági kilátások nem segítik az ingatlanszektor kilábalását a válságból. Még egy, vagy akár több évbe is telhet, hogy fenntarthatóan javuljon a szektor finanszírozása.
A hanyatlás leginkább a szálloda-, és üdülőingatlan-szektort érintette, de a régiós bankok finanszírozási hajlandósága még mindig a projekt minőségétől függ. Az euróválság hatással volt a régió ingatlanpiacára is. Nőtt az általános kockázat és ez nem segíti a finanszírozást. Emellett több országban, így Magyarországon is, az állam és a háztartások külföldi devizában adósodtak el, aminek következtében a devizahiteleseknek most többet kell fizetniük, és sokszor csúsznak a fizetéssel. A bankok ilyenkor elvehetik az ingatlant, ám kérdés, mit tudnak kezdeni vele.
A felmérésből kiderült az is, hogy a kamatfelárak nőttek, ami rossz hír a régiós ingatlanfejlesztőknek. A tanulmány kitér az új ingatlanprojektek finanszírozási lehetőségeire is. A kiadvány szerint a bankok az új ingatlanprojekteknél jobban preferálják a jövedelemtermelő ingatlanokat, vagyis azokat, amelyek már megépültek, és használatba is vették őket. A KPMG dokumentum összegzéséből kiderül, hogy az általános piaci feltételeknek kell javulniuk a közép-kelet-európai régióban ahhoz, hogy az ingatlanszektor újra lábra tudjon állni.