A Népszabadság keddi száma szerint eddig tucatnyian adtak megbízást Karsai Dániel ügyvédnek, aki korábban évekig dolgozott jogászként a strasbourgi bíróságon. Ha Strasbourg végül nekik adna igazat, az összességében milliárdokba kerülhet a magyar államnak, végső soron az adófizetőknek - írja az újság.
Karsai elmondta: nemcsak az emberi jogok bírósága előtt képviseli ügyfeleit, hanem itthon is, ahol alkotmányjogi panasszal éltek a döntéssel szemben. Az ügyvéd kifejtette: önmagában az nem kifogásolható, ha az állam újra kíván szabályozni egy területet. Ebben az esetben azonban sem felkészülési időt nem hagytak az érintetteknek, sem a kártalanításukról nem intézkedtek, s még jogorvoslati lehetőséget sem nyitottak számukra. Ilyet jogállamban, európai uniós tagállam polgáraival szemben nem tehet meg egyetlen állam sem - mondta az ügyvéd a Népszabadságnak.
Mi történt?
A kormány tavaly október elsején döntött a pénznyerő játékautomaták működtetésének szinte teljes tilalmáról, az Országgyűlés másnap fogadta el a törvénymódosítást, amellyel megtiltották a játéktermek és az elektronikus kaszinók üzemeltetését. Ez után pénznyerő gépek csak három, koncessziós joggal rendelkező játékkaszinóban működtethetők (kettő Budapesten, egy Sopronban). A korábban kiadott működési engedélyek a törvény kihirdetését követő napon hatályukat vesztették.
A nyerőgépek betiltását indokolva Lázár János államtitkár korábban azt mondta: a korábbi intézkedések csak részben érték el azt a célt, hogy a leghátrányosabb helyzetben élők ne dobálják játékgépekbe a pénzüket, másrészt "súlyos nemzetbiztonsági kockázatok" is felvetődtek a szerencsejáték-iparban érdekeltek tevékenységével kapcsolatban.