A koszorúér-betegség jelenleg a halál leggyakoribb oka az iparilag fejlett országokban. A szívinfarktus utáni kezelésnek jó eredményű, nemzetközileg kialakult eljárásai vannak, de vannak olyanok is, akik szerint az igazi javuláshoz az erek falában lerakódó mész, a kalcium eltávolítása volna szükséges.
Az etilén-diamin-tetraacetát, általánosan használt rövidítése szerint EDTA igen fontos anyag: ólommérgezés, higanymérgezés kezelésére használják. A készítmény azonnal és szorosan kötődik az ólom molekuláihoz, és ezáltal a fém a szervezet számára kiüríthetővé válik. Ezt a folyamatot kelációnak nevezik.
Csaknem 15 éve felvetődött, hogy mivel az EDTA nem csak az ólomhoz, hanem a kalciumhoz is gyorsan kötődik, beadásával az erek elmeszesedése, az ütőerek falát merevvé tevő mész eltüntetése is megoldható volna. Több, kisebb tanulmány foglalkozott ezzel a kérdéssel, de ezeket nem ellenőrizték megfelelően, a javulás elsősorban a vizsgálat résztvevőinek jobb közérzetén alapult, ami igen fontos, de bizonyítéknak meglehetősen szerény.
A nyári kánikula egészségügyi kockázatokkal is járhat! Óvja magát: Hőség: mit tegyünk, ha riadót fújnak? Videóval |
A két csoport tagjainak egészségi állapotát, a vérkeringés mérhető javulását hasonlítják össze a kétféle kezelési mód eredményének fényében.
A munkát végző orvosok tavaly azért függesztették fel a résztvevők vizsgálatba sorolását, mert nem tartották etikusnak, hogy a betegek egyik fele a már bizonyítottan működő, tudományos kezelést kapja, a többiek pedig a még nem igazolt gyógyhatású EDTA- infúziókat.
Ha leszokik a dohányzásról, öngyilkos lesz
Vény nélkül drágább az allergiagyógyszer!
Riadó! Támad a kánikula, elolvadunk
Nem kell félni a génmódosítástól
Oktatás és egészségügy: már mindenen spórolnak
Állítsa össze saját kórházi rangsorát!
MTI