Eddig mintegy 100 ilyen esetet jelentettek a hatóságoknak, a tűket először eprek között vették észre az északi államokban, de mostanra az egész országban elterjedtek a termékek, később pedig már almák és banánok között is találtak hasonló veszélyes hulladékot. A hatóságok szerint eddig senki nem szenvedett komolyabb sérülést, sok esetről pedig később kiderült, hogy átverés csupán – írja a Reuters.
Ennek ellenére erősen visszaesett a kereslet ezekre a termékekre, ami érzékenyen érinti a több mint 115 millió amerikai dolláros szektort. A botrányra reagálva a kormány most 10-ről 15 évre kívánja emelni a maximum kiszabható börtönbüntetést azok számára, akik ilyen módon veszélyeztetnek másokat. Hozzátették: az álhír terjesztőkkel és téves információkat szolgáltatókkal szemben is erősebben lépnek majd fel, egyes információk szerint akár 10 évet is kaphatnak a hatóság félrevezetéséért. Bár a pici szereplők örömmel fogadták a hírt, sokuk aggódik, hogy nem áll vissza időben a kereskedés, ami komoly forgalomkiesést okozhat - írja a Fox 13 News.
Az ügy komoly félelmeket váltott ki a lakosságban, sok gazda már fémdetektorokkal ellenőrzik termékeit, a hatóságok pedig komoly erőkkel próbálják felgöngyölíteni az ügyet és visszaállítani a népszerű gyümölcs hírnevét. A ügyre először az északi Queenslanden lettek figyelmesek, itt mintegy 72 ezer dolláros jutalmat ajánlottak a kézre kerítőknek. Eddig hat különböző márkánál is találtak ilyen problémát, a termékeket már visszahívták a polcokról.