Mivel az elmúlt években egyre több élsportoló lépett vissza világversenyektől vagy vonult vissza időszakosan mentális egészséggel kapcsolatos problémák miatt, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság úgy döntött, hogy Párizsban a pszichés jóllét fontosságára is igyekszik felhívni a figyelmet. Ehhez azonban nyitottságra és profi hozzáállásra van szükség, valamint arra, hogy a mentális egészség fenntartása az olimpiai felkészülés része legyen. Egyebek mellett erről beszélt a Klasszis Média Lapcsoporthoz tartozó Mfor-nak adott interjúban Kenyeres András sport mentáltréner, aki számos sportolót, edzőt és üzleti vezetőt segít a mindennapokban.
"Emberek vagyunk. Mi szavatolja, hogy valaki nem blokkol le, ha kiáll hétszáz ember elé? Semmi. Ugyanakkor rengeteg dolgot lehet azért tenni, hogy ez mégse történjen meg. Azt lehet csinálni, amit például Mo Farah, minden idők egyik leghíresebb atlétája mondott, amikor a londoni olimpiáról két aranyat akart hazavinni a két gyerekének. Elmondása szerint ő azért volt nyugodt, mert ami rajta múlt, megtette: tökéletesen felkészült. Ami meg nem rajta múlt, azt megpróbálta a lehető legjobban, a már rendelkezésére álló tudása szerint kezelni. Az olimpia is „csak” egy verseny. Ha a sportoló ezt túlgondolja, nem hagyja, hogy a jól bevált automatizmusai működjenek, önmagát hátráltatja. Léteznek olyan hatékony eszközök, amelyek ténylegesen segíthetik a sportolót abban, hogy ne legyen végül blokk, hogy a lehető legjobbját hozhassa ki magából" - nyilatkozta az Mfornak Kenyeres András.
A szakember azt is elmesélte, hogyan lendülhet túl egy sportoló a versenyek előtt, illetve alatt fellépő mentális epizódokon, és hogyan lehet megnyitni azt, aki bezárkózik és mereven elutasítja a szakember segítségét.