A Süddeutsche Zeitung azt írja, hogy a görögöknek a GDP-arányos államháztartási hiányt 2014 helyett 2016-ra kell 3 százalék alá szorítani. Meghosszabbítják a munkaerőpiac és az energiaszektor reformjának határidejét is, a privatizációs programon pedig könnyítenek: az állami érdekeltségek eladásából az eredetileg tervezett 19 milliárd euró helyett 8,8 milliárd euró bevételt kell elérni 2015-ig .
Az athéni kormány megkapja a 130 milliárd eurós második hitelprogram következő, csaknem 32 milliárd eurós részletét. A görög államkassza november végére kiürül, ha nem utalják ki a hitel következő részletét. Az egyelőre bizonytalan, hogy miként teremtik elő azt a további 15-18 milliárd eurót, amely a 2013-2014-ben esedékes kiadások fedezéséhez szükséges. Arról sincs megállapodás, hogy miként alakul a görög államháztartás finanszírozása 2014 után - írta a Süddeutsche Zeitung.
A könnyítéseket az indokolja, hogy a görög kormány határozottan hajtja végre a reformokat, az újabb pénzügyi problémák pedig nem politikai mulasztások miatt alakultak ki. A finanszírozási tervben keletkezett 15-18 milliárdos hiány a recesszió hatása, amire a hitelezők sem számítottak. Ugyanakkor Angela Merkel német kancellár és több más vezető uniós tagállam kormányfője politikailag és gazdaságilag is túlságosan kockázatosnak ítéli meg Görögország távozását az euróövezetből.