Hangsúlyozta: hosszú éveken át tartó visszaesés után a piacon újra keresett a nyúlhús az utóbbi időben. Így az ágazat jövőképe Magyarországon is biztató, különösen, ha korszerű tartástechnológiával, az igényeknek megfelelően feldolgozott terméket állít elő.
Felfuthat a nyúlpiac |
A versenyképes nyúltenyésztés, illetve –feldolgozás támogatásában az állam is szerepet vállal, hiszen a munkahelyteremtés, a környezetkímélő gazdálkodás, valamint a vidék megtartó képességének növelése révén mindez összhangban van a tárca vidékstratégiájával – fogalmazott miniszter. Hozzátette: az idén folytatódik a Nyúl-unk a munkáért program is. A hátrányos helyzetű családok nyúltenyésztésbe bevonását célzó program 2011-ben indult, és már az első évben sikeres volt.
A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) napokban kezdi meg több mint 12 milliárd forint átutalását közel 18 ezer gazdálkodónak 2011. évi termeléshez kötött és termeléstől elválasztott top-up jogcímeken - tájékoztatta az MVH hétfőn az MTI-t. A hivatal közölte: február közepétől közel 12 ezer ügyfél várhatja a történelmi bázis alapú támogatását tej-, hízottbikatartás, extenzifikációs szarvasmarha, valamint kedvezőtlen adottságú területeken nyújtandó anyajuh támogatás jogcímeken. Ez összesen mintegy 10 milliárd forint kifizetését jelenti első körben. Ezzel párhuzamosan közel 2,3 milliárd forintot utalnak még több mint 5 ezer gazdálkodónak az anyajuhtartás és anyajuh de minimis - azaz kis összegű - támogatás keretében. Az MVH emlékeztet: január közepén kapták kézhez az érintett gazdák a támogatásról szóló határozatukat, az összegeket már elkezdte utalni a hivatal. Az érintettek az idén anyajuhok után egyedenként legfeljebb 1 220 forint támogatást vehettek igénybe. |