Agnès Callamard, az Amnesty International főtitkára szerint „erkölcsileg védhetetlen” az Egyesült Államok döntése, hogy megvétózza a tűzszünetet követelő határozatot. Callamard azt mondta:
"Azzal, hogy az USA megvétózta ezt az állásfoglalást, rávilágít arra, hogy érzéketlenül figyelmen kívül hagyta a polgári szenvedéseket a megszállt Gázai övezetben a megdöbbentő halálos áldozatok száma ellenére, és teret ad a kiterjedt pusztítással és példátlan humanitárius katasztrófának.
Az Egyesült Államok szégyentelenül visszaélt vétójogával, hogy megerősítse az ENSZ Biztonsági Tanácsát, tovább aláásva annak hitelességét és képességét, hogy megfeleljen a nemzetközi béke és biztonság fenntartására vonatkozó megbízatásának.
Semmi sem indokolja, hogy továbbra is akadályozzuk az ENSZ Biztonsági Tanácsának fellépését a hatalmas polgári vérontás megállítása érdekében.
A vétó használata erkölcsileg védhetetlen, és aláássa az Egyesült Államok azon kötelezettségét, hogy megakadályozza az atrocitásokat, mint bűncselekményeket és betartsa a nemzetközi jogokat.
Amellett, hogy blokkolja a tűzszünet elfogadását, amely véget vetne a tömeges humanitárius szenvedéseknek Gázában, segíti a túszok visszaszorítását, és a térségben fokozódó feszültséget szít, ha az Egyesült Államok továbbra is átadja a nála gyártott lőszereket Izrael kormányának, amelyek egész családok eltüntetéséhez járulnak hozzá.
Az egyetlen állam, amely megvétózta a tűzszünetet követelő határozatot, és ezzel egyértelmű, hogy az Egyesült Államok elszigetellődik a világ nagy részétől és saját lakosságának zömétől. A globális vezető szerep teljes hiányát mutatja mindez, és nem érti a pillanat történelmi jelentőségét.”
Az Egyesült Államok volt a Biztonsági Tanács egyetlen tagja, amely a határozattervezet ellen szavazott, míg az Egyesült Királyság tartózkodott. (The Guardian)