Az orosz elnök, Vlagyimir "Putyin-ellenes kabinetet akarunk létrehozni. A szavazók 67 százaléka emellett tette le a voksát" - jelentette ki Boriszov.
Kifejtette, hogy Bulgáriának határozottan nyugat-párti irányultságot kell felvennie, és a nyugat-barát pártok tárgyalódelegációinak konkrét programról kell megállapodniuk az ukrajnai háborúval kapcsolatos bolgár álláspont kialakítása, az infláció kezelése, az euró bevezetése és a gázszállítmányok diverzifikálása terén.
Az MTI szerint Boriszov azt javasolta, hogy a koalíciós tárgyalások lefolytatására hozzanak létre kontaktcsoportot, amelynek - mások mellett - Roszen Plevneliev volt államfő és Salomon Passi egykori külügyminiszter is tagja lehetne.
"Nagyon nehéz lesz a pártelnökök nélkül tárgyalni, de a siker érdekében kész vagyok félreállni" - fogalmazott a GERB elnöke, aki már háromszor volt Bulgária miniszterelnöke.
A stabil parlamenti többség kilátásait jócskán beárnyékolják Bulgáriában a Nyugat-barát pártok - a GERB, az eddig hivatalban lévő Folytatjuk a Változást (PP) és a jobboldali Demokratikus Bulgária (DB) - közötti nézeteltérések.
A GERB a szavazatok 25,37 százalékát szerezte meg, a PP második helyen végzett, a szavazatok 20,21 százalékával, a DB pedig 7,4 százalékot kapott. Együtt a három pártnak elvileg stabil többsége lehetne a törvényhozásban, viszont a PP és a DB is kizárta, hogy Boriszovval koalícióra lépjen.