A pekingi pénzügyminisztérium szerint a monopol ágazatokban dolgozók bérének korlátozásával, a közszolgák támogatásának szabályozásával és adóreformmal csökkentenék az egyre növekvő jövedelmi különbségeket. Nagy hangsúlyt helyeznek majd az állami vállalatoknál dolgozók és a nagy fizetésűek bérének, valamint a közszférában dolgozók támogatásainak szigorúbb szabályozására, ezzel párhuzamosan pedig az alacsony jövedelmű társadalmi rétegek pénzügyi nyomásának enyhítésére.
Utóbbi megvalósítására adóteher-könnyítést, a városiasodás felgyorsítását, az egészségügyi és más társadalmi ellátórendszerek reformját is kilátásba helyezte a szaktárca. A jövedelmi egyenlőtlenségek problémájának kezelése az egyik legkényesebb és legbonyolultabb az új kínai vezetés előtt álló feladatok sorában. Megoldásán nyolc éve dolgoznak a döntéshozók, új iránymutatásokat ez ügyben korábban az idei év végére ígértek. A Cajhszin magazin a héten a konkrét cselekvési terv elhalasztásáról cikkezett, amelynek oka az, hogy a vezetés tagjai nem tudnak megegyezni a változtatások léptékéről.
A legutóbbi becslések szerint Kína jövedelmi egyenlőtlenségeket összegző Gini-mutatója már 0,61 pontot tesz ki. Az index globális átlagban 0,44-es értéket mutat, a kutatók szerint a 0,4 feletti érték komoly jövedelmi különbségekre mutat rá, a 0,5 pont feletti érték pedig magas társadalmi elégedetlenség kockázatát is előrevetíti.