Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője szerint várható volt, hogy a Nemzetközi Valutaalap a piaci trendekhez igazodva javítja majd a magyar gazdaságra vonatkozó előrejelzését. A szakember a módosítás lehetséges okaként említette Magyarország első két negyedéves gazdasági teljesítményét és a növekvő belső fogyasztást.
Török Zoltán, a Raiffeisen Bankvezető elemzője reálisnak tartja az IMF növekedési és inflációs előrejelzését. Az elemző egyetért azzal is, hogy jövőre kis mértékben lassul a GDP-növekedés, ami részben annak a következménye, hogy kevesebb uniós forrás áll majd rendelkezésre, és az autóipari növekedési ütem sem tartható új beruházások hiányában. A növekedés szempontjából kedvezőnek ítélte a belső fogyasztás élénkülését, valamint a magyar termékek és szolgáltatások iránt erősödő külső keresletet.
A valutaalap prognózisával ellentétben Török Zoltán arra számít, hogy idén nem változnak a fogyasztói árak tavalyhoz képest. Hozzátette ugyanakkor, hogy a gazdaság szempontjából nem a nulla százalékos, hanem a mérsékelt inflációs ráta kedvezőbb, mivel az árszerkezet átalakulása szükséges ahhoz, hogy a külső változásokkal lépést tartson a gazdaság.