Magyarország uniós tagságának támogatottsága stabilan 70 százalék felett van, többek között ez derül ki a Policy Solutions tegnap nyilvánosságra hozott tanulmányából.
A magyarok az uniós tagságot elsősorban anyagi okok miatt tartják előnyösnek.
A megkérdezettek szerint az EU manapság leginkább a demokrácia és a jogállam védelmét, az EU-n belüli munkavállalás, tanulás és utazás szabadságát, illetve az uniós állampolgárok életszínvonalának javítását képviseli.
Legnagyobb hátrányának ugyanakkor a túlzott szabályozást, a nemzeti szuverenitás gyengülését, a migrációt, az uniós források befagyasztását és a szankciós politikát tartják.
A magyarok fele szerint Magyarország több pénzt kap az EU költségvetéséből, mint amit befizet. A megkérdezettek 36 százaléka viszont úgy gondolja, hogy nettó befizetővé váltunk.
A magyar társadalom erősen megosztott az Európai Unióban zajló folyamatok irányával kapcsolatban: 44 százalék szerint jó, 47 százalék szerint rossz irányba mennek a dolgok az EU-ban.
A tanulmányból kiderül az is, hogy a magyarok elsősorban az egészségügyre és a hátrányos helyzetű régiók felzárkóztatására költenék az uniós forrásokat. Az EU további bővítése felé nyitottak, de Ukrajna EU-tagságát a többség ellenzi.
Az euró bevezetésének kétharmados többsége van, és többség támogatja Románia schengeni csatlakozását, valamint a közös európai hadsereg felállítását is.