A rangsorban hátul kullogó más országok, például Belgium (13%) és Szlovénia (12%), szintén sokat profitálhatnának az 55 év feletti munkavállalók foglalkoztatási arányának növeléséből. Méreténél fogva az Egyesült Államok rendelkezik a legnagyobb, hozzávetőleg 500 milliárd dollárt kitevő abszolút növekedési potenciállal, ami a GDP 3 százaléka, ezt közölte a PwC Magyarország a Privátbankár.hu-val.
Rengeteg nyugdíjas érkezik a piacra
A vállalat HR-tanácsadási üzletágának igazgatója, Bencze Róbert szerint a magas jövedelmű országokban 2035-ig másfélszeresére, 538 millió főre nő majd az 55 év felettiek száma. Hozzátette: a várható élettartam növekedése pozitív fejlemény, a népesség gyors elöregedése azonban jelentős pénzügyi terhet ró az egészségügyi és nyugdíjrendszerekre. Így rendkívül fontos a nyugdíjrendszerek mihamarabbi reformja, valamint az automatizálás miatt az idősek átképzése és ennek támogatása.
A PwC rangsora |
A globális listát egyébként a skandináv országok vezetik, élén Izlanddal, míg Svédország a negyedik, Norvégia a hatodik helyen áll. Dánia (13. hely) és Finnország (14. hely) nem szerepelt olyan jól, mint a többi skandináv ország, de így is bekerült az OECD-rangsor első felébe. Németország pedig két helyezést javítva a tizenötödik helyre került, Magyarország a 26. helyre került a listán.