MTI Fotó: Ujvári Sándor |
A német belügyminisztérium támogatja az ország zsidó szervezeteinek azon felhívását, miszerint utasítsák ki az országból azon migránsokat, akik nem tiszteli a német a német értékekeket. Josef Schuster, a németországi Zsidó Központi Tanács vezetője a hétvégén leszögezte, hogy az antiszemitizmus leküzdésére nem elegendő a büntetés és megrovás. „Akik tudatosan és ismételten megsértik társadalmi konszenzusunkat, azoknak meg kell vonni a tartózkodási engedélyét”.
Nyomatékos támogatás
A bajor konzervatív CSU által vezetett belügyminisztérium „nyomatékosan támogatja” Schuster kezdeményezését. A migránsok antiszemitizmusának ügye az utóbbi hetekben került a német nagypolitika homlokterébe. A Bild napilap két hete számolt be arról, hogy egyre nagyobb gond ugyanis a szélsőséges iszlamizmus a német iskolarendszerben.
Káncz Csaba |
A lap ismertet több esetet, amelyekben közös elem, hogy muzulmán vallású tanulók lépnek fel nem muszlim tanulók, elsősorban zsidó gyerekekkel szemben sértő, fenyegető vagy erőszakos módon. A Bild egy meg nem nevezett biztonsági szerv belső elemzésére hivatkozva azt írta, hogy a hatóságok nyomon követik a fejleményeket és aggodalommal regisztrálják, hogy egyre több iskolában történnek antiszemita vagy keresztényellenes incidensek.
Az esetekkel kapcsolatban növekvő számban azonosítanak a menekültválság révén Németországba érkezett személyeket, és a konfliktusok három jellemző formáját tapasztalják.
A legkevésbé súlyos az úgynevezett asszimiláció, ami azt jelenti, hogy az illetők megpróbálják az iszlám felé terelni környezetük nem muszlim tagjait. A második forma a környezet tagjainak gyötrése, szekálása, az úgynevezett mobbing, ami a zsidók, keresztények vagy más, nem muzulmán vallású személyek elleni szóbeli erőszakot jelent. A harmadik a tettlegesség, az „etnikai-kulturális vagy vallási motivációjú” testi erőszak – idézte a Bild az elemzést.
Extrém biztonsági kockázatok
A dokumentumban kiemelték, hogy a migrációs válság révén 2015 januárja óta az országba érkezett mintegy 1,5 millió ember jellemzően olyan országból származik, ahol az antiszemitizmus és a kereszténygyűlölet az állami ideológia része. Ez a viszonyulás a családokon keresztül a gyermeknevelésben, és így az iskolákban is megjelenik.
A német politikai vezetés most úgy tesz, mintha az arab bevándorlók által keltett antiszemita hullám meglepetésként érte volna. Holott elég lett volna még a Willkommenskultur kezdetén Franciaországra pillantania, ahol a zsidóság negyede már a kivándorlást fontolgatja az egyre jobban elharapózó antiszemita hullám miatt. Egy 85 éves Holokauszt-túlélőt éppen két hete gyilkoltak meg és égették el a saját lakásában Párizsban. Valóban, a schengeni információs rendszer (SIS) legújabb jelentése szerint tavaly Franciaországban 78 619 személyt tartottak nyilván, mint extrém biztonsági kockázat.
Káncz Csaba jegyzete