A White Desert luxus antarktiszi expedíciókra szakosodott utazási iroda kitalálta a The Happiest Day-t, az esküvő ünneplésének teljesen új módját – írja a Robb Report. Itt nemcsak a menyasszony ruhája fehér, de az egész táj az. Az iroda egyébként 18 éve működik, és évente mintegy 250 vendéget utaztat e szuperhideg tájra.
Maga az út a dél-afrikai Fokvárosból indul, ahol a fiatal pár és társasága (maximum 12 fő) először megpihennek egy butikhotelben, majd magánrepülőgépre szállnak, és nekivágnak az ötórás repülőútnak az Antarktisz felé. Természetesen előtte biztonsági eligazítást tartanak számukra a szervezők, és az utasbiztosítással foglalkozó cégeknek sem lehet ez rossz üzlet.
Koktélozás 10 ezer éves jégkockával
Ahogy a szaklap javasolja, lehetőleg ablak melletti ülést válasszon a menyasszony, mert a jéghegyekkel körülvett, világítóan kékes árnyalatú jégre épült Wolf's Fang hegy közelében való landolás páratlanul látványos. A megfagyott gleccserek és a monolitszerű hegyek karéjában lévő kifutópálya bizonyára a legcsúszósabb a világon.
Az Antarktiszra a nyári hónapokban érdemes utazni, mert a nap 24 órán keresztül süt, ilyenkor lehetővé válik, hogy sok időt szánjon a násznép, különféle érdekes programokra.
Az esküvő egy reggelivel kezdődik, majd következik egy kirándulás a közeli nunatakhoz – a jégsapkából kiugró hegyhez –, ahol pezsgőpiknik várja a vendégeket a Snow Lounge-ban. Ha ennél többre vágyik az éhes turista, az is megoldható: felár ellenében komplett étkezést kap, a koktéljába pedig 10 ezer éves jeget.
De aligha utazik valaki az Antarktiszra csak azért, hogy pezsgővel koccintson. Számos aktív tevékenységet és sportlehetőséget kínálnak a szervezők, mint például kirándulás terepjáróval, jégalagutak felfedezése, valamint kerékpározás a jéghegyen, még mielőtt valaki a meleg Fokvárosra gondolna, és a hazautazáson törné a fejét.
Nézze meg a császárpingvineket is!
Az antarktiszi esküvő, ha nem is kerül annyiba, mint egy űrutazás, természetesen nagyon drága: az alapára fejenként – magyar forintban – valamivel több, mint hat és félmilliót kóstál, de ha egy nap túl zsúfolt lenne ahhoz, hogy minden tervezett programot beiktassanak, az ott tartózkodás több napra is meghosszabbítható.
Egy nyolcnapos kaland, amikor császárpingvinekkel is barátkozhatnak a turisták, még borsosabb árú, körülbelül 40 millió forint, de garantáltan egy életre szóló emlék marad.
A vendégek az Echoban szállnak meg, egy teljesen új táborban, ahol az űrturizmus által ihletett fűtött alvókapszulákban hajthatják álomra a fejüket. De sokan az eredeti tábort, a Whereawayt választják. Mindkét helyszín magas szintű komfortot nyújt, ínyenc ételekkel – és ráadásul mindezt úgy építik fel, hogy amikor vége a bulinak, szétszedik az egészet, és nyoma sem marad az örök jég birodalmában.
Biliárdozzon a kutatóbázison!
Aki a világ legdélebben fekvő bárját is meg akarja látogatni, annak a Vernadszkij kutatóbázison található vendéglátó helyét ajánlják, amelyet 1947-ben brit favágók építettek. Amikor „1996-ban Ukrajna egy fontért megvásárolta az egész kutatóbázist” (!), a bár üzemeltetését is átvette. A rusztikus belső teret, a híres sarki expedíciókat ábrázoló fotókkal és ukrán zászlókkal díszítették. A házi készítésű vodkát felszolgáló bárban egy biliárdasztal is található. Amikor éppen nem a golyóra figyel valaki, az ablakon kitekintve tanulmányozhatja, hogyan játszanak a pingvinek.