Húsz év után újraindul Magyarországon a katonaipilóta- és a légiirányító képzés – jelezte a szolnoki helikopterbázis parancsnoka. Koller József közölte: a képzés beindítását, a leszerelő katonai pilóták pótlása, illetve az új repülőeszközök hadrendbe állítása teszi szükségessé. A képzést a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, illetve a szolnoki légi bázison indul, a négyéves képzés után a hallgatók vadászpilótává, szállítógép- és helikopterpilótává válhatnak.
Mi történt? Lezuhant egy vadászgép >>> |
Kétéves általános tanulmányokat követően Szolnokon kapnak gyakorlati képzést a hallgatók. Ott 220 órás repülési tapasztalatot szereznek a diploma megszerzéséig - tette hozzá. A pilótaképzés 15-20 hallgatóval indul jövőre, a bejutás legfontosabb feltétele a kifogástalan egészségi állapot. A háromnapos vizsgálatot Kecskeméten végzi a honvédség orvosi bizottsága.
Ilyen a képzés
2014-ben kezdődtek meg az előkészítő folyamatok annak érdekében, hogy a 1998-ban megszűnt iskolarendszerű pilótaképzést új alapokra helyezve újraindíthassák - írja a honvedseg.hu A képzés első négy szemesztere a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen folyik majd, ahol minden, a tiszti pályához szükséges elméleti és gyakorlati tudást megszereznek a hallgatók.
Ezt követően már Szolnokon folytatják tanulmányaikat az utolsó két év során, ahol választásuknak megfelelően a Magyar Honvédség új Zlin típusú merev szárnyú repülőgépein, vagy pedig Mi-8/17 típusú helikopterein vesznek részt a pilótaképzésen. A tervek szerint évente 15-20 légijármű-vezető és 10-15 repülésirányító képzését hajtják majd végre.
Az állami légiközlekedési alapszakra jelentkezők életkora a felvételi évében betöltött maximum 25 év lehet, alkalmassági vizsgán és felvételi elbeszélgetésen kell részt venniük. Angol nyelvből állami vagy államilag elismert B2 szintű (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga-bizonyítványra van szükségük, és érvényes repülőorvosi minősítés is szükséges.
Eljátsszák, hogy robbantásos merénylet történt Budapesten Egy esetleges budapesti robbantásos merénylet sérültjeinek ellátását gyakorolja a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ (MH EK) az Országos Mentőszolgálattal együttműködésben, a gyakorlatot "az Európában állandósult nemzetközi terrorveszély, a terrortámadások", valamint a bármikor bekövetkezhető tömeges balesetek, illetve esetleges katasztrófahelyzetek indokolják. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>> |