
Az amerikai gazdaságra leselkedő veszélyek közé sorolta a Fed-vezető a kínai deviza gyengülését és az ázsiai ország gazdasági növekedésének lassulását, ami jelentősen megmozgatja a globális pénzpiacokat is.
A Fed monetáris döntéshozó testülete, a nyíltpiaci bizottság (FOMC) tavaly december 16-án emelte meg 25 bázisponttal a sávot 0,0-0,25 százalékról 0,25-0,50 százalékra. |
Yellen rámutatott arra, hogy miközben a Fed fokozatos kamatemeléssel számol, nincs előre kijelölt pálya. Amennyiben a gazdaság teljesítménye csalódást okozna, a Fed lassíthatja a kamatemelések ütemét.
A Fed irányítója elégedetten szólt arról, hogy januárban újabb 150 ezer új munkahely teremtődött az amerikai gazdaságban, ami elég volt ahhoz, hogy 4,9 százalékra csökkenjen a munkanélküliségi ráta az előző havi 5 százalékról. Az infláció kapcsán ugyanakkor elismerte, hogy a 2 százalékos inflációs céltól a fogyasztói áremelkedés igen messze van az olajár csökkenése és az erősödő dollár miatt. A Fed ugyanakkor azzal számol, hogy a következő hónapokban mérséklődhet az energiaár-csökkenés és a dollár erősödése - tette hozzá Janet Yellen.