A Bild című német bulvárlap Konrád György írónak egy másik német lapban megjelent írását idézte, amelyben rossz embernek nevezte Orbán Viktort. „Ön rossz ember, Orbán Úr?” – kérdezte most a riporter. Orbán szerint a családja nem tartja őt rossz embernek, és ez többet számít neki, Konrád György szavai pedig nem mások, mint ideológiai színezetű, liberális propaganda.
Meghajlunk az EU kritikája előtt, ha szükséges
A Fidesz átgázol az összes politikai intézményen, miért akarják például a jegybankot párttagokkal benépesíteni? – kérdezték Orbántól. Szerinte erről szó sem lehet, a jegybank elnökét még az előző parlament választotta meg, és hivatali ideje 2013-ban jár le, ezen semmi sem változtat. Emellett van két helyettese és egy úgynevezett jegybanktanács (monetáris tanács) a jegybank kontrolljára. Ennek taglétszámát is még a régi parlament határozta meg. A kérdés most az, hogy ezt a tanácsot két újabb taggal bővítsék-e, és hogy a jegybankelnök mellé újabb alelnököt neveznek-e ki. „Bár mi úgy gondoljuk, hogy ez a megoldás a jegybanknak jót tenne, de meghajlunk az EU kritikája előtt, ha szükséges” - mondta.

Hát miért nem pályázik újra a Klubrádió?
Ami a Klubrádiót illeti, ez az adó azért nem kapott engedélyt, mert az új pályázaton kevesebb pénzt kínált, mint a konkurensei. Orbán nem engedi meg, hogy politikai nyomásra gazdasági előnyöket szerezzen valaki, a Klubrádió újra indulhat a frekvenciákért és új ajánlatot tehet. „Ilyen egyszerű ez” – mondta. Az Alkotmánybíróság szerinte a médiatörvény lényeges pontjait nem semmisítette meg, és a törvényt az alkotmánybírák kívánsága szerint meg fogják változtatni.
Az egyházak, a melegházasság és a magyar kormányban levő nők rendkívül alacsony számának tárgyalása után megkérdezték a miniszterelnöktől, mi az oka annak a kettősségnek, hogy Magyarországnak sürgős segítség kell az IMF-től és az EU-tól, az adók egységesítését az EU-ban azonban elutasítja. Orbán szerint támogatjuk Merkel kezdeményezését a fiskális unióról, de elutasítjuk az Európa-szerte harmonizált adórendszert. Magyarország alacsony adókulcsa számunkra versenyelőny, erről nem tudunk lemondani.
Nem Németországot kérjük a kasszához, hanem az EU-t
Mégis, hogyan lehet pénzt kérni az EU-tól és az IMF-től, ha a magyarok csak 16 százalékos adót fizetnek? Mit gondol Orbán, mit szól ehhez az a német adófizető, aki minden hónapban 47 százalékot kell kinyögjön? – teszik fel Orbánnak a kérdést. Szerinte a kérdezőnek igaza van, ez teljesen helytelen lenne, de hát mi nem is pénzt kérünk, hanem egy biztonsági hálót, hogy a pénzügyi piacokon továbbra is hiteleket vehessünk fel. Tartozásainkat az EU-nál, amelyeket még a szocialista kormány csinált, már régen visszafizettük, a német polgároknak már egyetlen forinttal és euróval sem tartozunk.
Arra a felvetésre, hogy Magyarország az idén kétmilliárd eurót kap az EU strukturális alapjából, azt felelte, hogy igen, de ezt nem a német adófizetők küldik nekünk, hanem az EU, és ez a pénz az EU tagjaként jár nekünk. Orbán szerint sokáig bírja ugyan az ország, hogy 9,25 százalékos kamattal tud csak friss forrásokhoz jutni, de ez sok erőfeszítésbe kerül, ezért is van szükség az IMF biztonsági hálójára, hogy a hiteleink kamatai ismét csökkenhessenek.
Még hogy egy autó jön szemben az autópályán! Mind szembejön!
Végül megkérdezték az interjúalanytól, valóban segít-e, ha az Európa-politikában továbbra is úgy viselkedik, mint az autópályán a menetiránnyal szemben haladó ámokfutó, aki üvöltözik a sok szembejövő autóssal. Orbán biztos benne, hogy Európában is tízmillióknak van elegük az ó-baloldali gondolkodásmódtól, és nem akarják, hogy megtiltsák nekik, hogy olyan értékekről beszéljenek, mint a kereszténység, a haza, a nemzeti büszkeség vagy a család. Értékeink és nemzetünk mellett ellenszélben is kitartunk, sőt akkor is, ha az ellenszél eléri az orkánerősséget.