Az ausztrál nyílt bajnokságon címvédő, húszszoros Grand Slam-bajnok sztárjátékos helyi idő szerint 23.30 órakor (közép-európai idő szerint 13.30-kor) szállt le a melbourne-i Tullamarine reptéren, majd a hatóságok döntésére várt, hogy beléphet-e az országba - írja tudósításában az MTI. Djokovic édesapja korábban a szerb médiának azt mondta, fia egy fegyveres őr társaságát leszámítva órák óta egyedül várakozik egy reptéri szobában.
Az ausztrálok 90 százaléka be van oltva - felhördültek a különengedély hírére
A kilencszeres bajnok világelső kedden jelezte, hogy részt vesz a melbourne-i viadalon, miután a szervezők - akut egészségi problémájára hivatkozva - annak ellenére különengedélyt adtak neki, hogy az Australian Openen minden résztvevőtől elvárják, hogy be legyen oltva a koronavírus ellen, noha ő - magánélete védelmére hivatkozva - egyelőre nem hozta nyilvánosságra, megfelel-e ennek a követelménynek. A különengedély híre élénk tiltakozást váltott ki Ausztráliában, ahol a 16 év feletti lakosság 90 százaléka már két vakcinát kapott a koronavírus ellen.
Az év első GS-tornájának otthont adó Victoria állam hatósága megtagadta a belépést Djokovictól, azután eldőlt, hogy nem kap vízumot.
Az MTI összefoglalója szerint Scott Morrison miniszterelnök korábban azt nyilatkozta, várja a bizonyítékokat, amelyek alátámasztják a világelső igényét. "Ha ez nem következik be, nem teszünk kivételt, és máris felülhet a hazafelé tartó gépre" - jelentette ki a kormányfő a nap folyamán.
A jelek szerint Djokovics nem tudta megfelelően bizonyítani, hogy van jó egészségügyi indoka arra, hogy nem oltatja be magát a koronavírus ellen.
Ausztráliában rendkívül szigorú intézkedésekkel próbálják gátolni a koronvavírus terjedését, ennek is köszönhető, hogy a világon itt az egyik legalacsonyabb a Covid miatti halálozások száma. Az Our World in Data alábbi grafikonján Ausztrália és Szerbia egymillió főre jutó új fertőzésszámát és az új elhunytak számát lehet látni napi bontásban: