Megszakadt az adattovábbítás a Vörös-tenger alatt húzódó távközlési vezetéken. A kábel négy jelentős telefoncég tulajdonában van, a hiba jelentős gondokat okoz az internetforgalom lebonyolításában Európa, a Közel-Kelet és Ázsia között – jelentette be a hongkongi HGC Global Communications vállalat a CNN beszámolója szerint.
A HGC becslése szerint ennek a forgalomnak a negyedében lehetnek zavarok a vezeték elszakadása miatt. A cég átirányította az adatcserét más kábelekre, hogy minimalizálja a fennakadásokat. Vállalati üzleti partnereinek kibővített támogatást nyújt problémáik kezelésében. A dél-afrikai Seacom, amely szintén érintett a vezetékszakadásban, arról tájékoztatta a CNN-t, hogy javítás hónapokig tarthat. Csak az ehhez szükséges engedély beszerzése a jemeni hatóságoktól nyolc hetet vehet igénybe. A víz alatti kábelek a világháló láthatatlan artériái. Közülük számos lefektetését finanszírozták olyan cégek, mint a Google, a Microsoft, az Amazon vagy a Facebook tulajdonosa, a Meta. A 2006-os tajvani földrengés okozta tenger alatti vezetékszakadás óriási kieséseket okozott az internetszolgáltatásban a természeti katasztrófa után.
A felelősség kérdése kifürkészhetetlen. A jemeni lázadók korábban azzal fenyegetőztek, hogy kárt tesznek a kábelben, ám tagadják, hogy közük lenne a mostani esethez. Bizonyára azért, mert sok közel-keleti felhasználónak okoz komoly gondokat internetkapcsolata megszakadása. Rajtuk kívül az Európát Egyiptomon át Indiával összekötő adatforgalomban részt vevő magánfelhasználók és vállalatok tevékenységében keletkezhetnek a legnagyobb fennakadások.