12 napjuk maradt a gazdáknak pályázni
A telephelyenként megvalósított fejlesztésre elszámolható kiadások alsó határa 2 millió forint. Támogatási kérelmenként ugyanakkor legfeljebb 1,5 milliárd forintos beruházás jelölhető meg.
A támogatás igénybevételével a gazdálkodó legalább hat évre vállal működtetési kötelezettségeket - például azt, hogy a támogatás alapját képező állatlétszámot éves átlagban a támogatási döntés kézhezvételétől számított hat évig tartja - és az előírások be nem tartása komoly szankciókkal járhat - hívja fel a figyelmet az agrárkamara.
A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) ellenőrei a támogatási kérelem befogadása után előzetesen is tarthatnak helyszíni szemlét: felmérik az állatlétszámot, megnézik a beruházás tervezett helyét és külön hangsúlyt helyeznek a hivatalos foglalkoztatás ellenőrzésére.
Sokat kapnak a fiatalok
Jelentős anyagi támogatást kaptak és kapnak a fiatal magyar gazdálkodók tevékenységük folytatásához - közölte Forgács Barnabás, a Fejlesztési Minisztérium (FVM) a közösségi ügyekért felelős szakállamtitkára. Az agrártárca szakpolitikusa annak kapcsán beszélt minderről, hogy Magyarországon tartózkodik a Fiatal Gazdák Európai Tanácsának (CEJA) delegációja, Joris Baecke vezetésével a magyarországi fiatal gazdák szervezete, az Agrya meghívására.
Forgács Barnabás az MTI kérdésére elmondta: a fiatal magyar gazdák tavaly az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP) keretében több mint 25 milliárd forint támogatást igényeltek, amelyből végül mintegy 14, 6 milliárd forintot kapott meg több mint 1400 kérelmező. Az idén 6000 kérelem érkezett a fiatal gazdálkodók támogatására, mintegy 64 milliárd forint értékben. A szakállamtitkár azt még pontosan nem tudta megmondani az idén mennyien is jutnak uniós pénzhez. Annyit közölt: "a lehető legtöbben".
Szökik a bor? Uniós milliárdok a szőlőkivágásra
Sokkoló volt a tejtermelők tüntetése
1200 projekthez kérjük az Unió támogatását
MTI