"Az év elején még úgy tűnt, nem az idei lesz a befektetési alapok legjobb éve a magas jegybanki kamatszint, a kereskedelmi banki kamatakciók forráselszívó hatása, és a részvénypiacok hosszú ideje tartó lejtmenete miatt. A második negyedévtől jelentkező kedvező folyamatok azonban hozzásegítettek bennünket az eddigi egyik legeredményesebb évünkhöz” - mondta el Pillár Zsolt.
„Az elsősorban a magánnyugdíjpénztári szektorból beáramló tőkének és a kimagasló hozamoknak köszönhetően befektetési alapjaink vagyona a május végi 24 milliárd forintról november végére közel 40%-kal, 33 milliárd forintra bővült. Teljes vagyonunk a május végi, 425 milliárd forint körüli szintről november végére 500 milliárd forintra bővült, ami 17,64 %-os növekedést jelent” - tette hozzá.
A Generali Alapkezelő elemzői szerint a 2010-es évet már nem a likviditásvezérelt tőzsdei emelkedések jellemzik majd. "Azt gondoljuk, hogy jövőre a fejlődő piacok sokkal érzékenyebbek lesznek a fundamentumok változására, s ezeken a volatilitás is lényegesen nagyobb lesz, mint a fejlett piacokon, így – a várakozásokkal ellentétben – a fejlődő piacok nem feltétlenül lesznek felülteljesítők a fejlettekkel szemben” - mondta a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója.
Befektetők varázsgömbje: mi lesz velünk 2010-ben? |
„A fejlődő piaci részvényalapokba január óta rendkívül nagy mennyiségű, a válság előtti időszakokat is meghaladó mértékű tőke áramlott, ez azonban az ilyen típusú hazai befektetési alapok tőkenövekményén nem érzékelhető jelentősen. A hazai alapok vagyonát továbbra is elsősorban a betéti konstrukciókból a főként pénzpiaci- és a kötvényalapokba visszaáramló megtakarítások növelik. Bár a kötvényalapok visszatekintő hozamai ma már kétségtelenül attraktívak, a jegybanki kamatcsökkentési periódus végéhez közeledve fokozott óvatosságra hívjuk fel a befektetők figyelmét. Ráadásul a következő fél évben – az országgyűlési választások és a költségvetési hiánnyal kapcsolatos bizonytalanságok miatt – kockázatokat látunk a hazai kötvénypiacokon” - figyelmeztetett Pillár Zsolt, a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
Mágnesként vonzzák a pénzt a befalapok
A kisember is rákapott a tőzsdére
Részvényalapok: súlypontáthelyeződés a válság következtében
A megtakarítás nem csak pénzkérdés
Az adókedvezményen túl: merre tovább, biztosítás?
Privátbankár