Berlini pénzügyminisztériumi források a Reuters brit hírügynökségnek azt mondták, hogy míg Németország, Finnország és Hollandia továbbra is 60 százalékos adósságleírást szeretne elérni, "megegyezés lesz a magánbefektetőkkel 50 százalékos leírásról, és kizárt, hogy ennél alacsonyabb legyen a bankok részvételének mértéke".
Az euróövezeti pénzügyminiszterek, akik Brüsszelben tanácskoznak, korábban szerdára ígértek megállapodást a magánbefektetői részvétel mértékét illetően, ám a döntés késhet, a készpénz és kötvények aránya még változhat. A források szerint a pontos részleteket a napokban dolgozzák ki.
A hírügynökségi értesülések szerint az újonnan kibocsátott kötvények mégsem párosulnának euróövezeti garanciával, ehelyett a készpénzkifizetés jelent ösztönzőt az európai pénzintézetek számára.
A Katimerini szerint a Venizelosz által előterjesztett javaslat mintegy 102,5 milliárd euróval csökkentené Görögország államadósságát. A görög bankok, nyugdíjalapok és biztosítók tőkepótlási igénye mindazonáltal 65-70 milliárd euróra csökkentheti az intézkedés tényleges hatását.
A lap szerint Venizelosz kedden "nagyon pozitív kimenetelű" tárgyalásokat folytatott a bankok érdekképviseleti szerve, a Nemzetközi Pénzügyi Intézet (IIF) igazgatójával, Charles Dallarával.
MTI