A Hetek összefogtak: a jen is veszélyforrás, meg kell állítani
A világ hét legfejlettebb országát tömörítő Hetek összefogtak, hogy megállítsák a jen erősödését. Az valuta árfolyama a II. világháború óta nem volt ilyen erős
A világ hét legfejlettebb országát tömörítő Hetek pénzügyminiszterei és jegybankelnökei péntekre virradóra úgy döntöttek, hogy a valutapiacokon összehangolt akciót hajtanak végre a jen erősödésének megakadályozására.
A döntés nyomán - amelyet egy telefonkonferencián hoztak - a jen máris gyengülni kezdett a dollárral szemben. Egy amerikai dollár magyar idő szerint pénteken 1 óra 45 perckor 81,22 jent ért, míg csütörtök este 11-kor 78,95 jent. Egy nappal korábban pedig volt olyan pillanat, amikor a dollárt 76,36 jenes árfolyamon jegyezték: a második világháború óta ez volt a japán valuta legerősebb árfolyama. Márpedig a túl erős jen megnehezíti a japán exportot, ami csak tovább súlyosbítaná a múlt heti földrengés és cunami gazdasági hatását.
A Hetek döntésének bejelentését a tokiói tőzsde nyitásához időzítették, s azonnal pozitív hatást gyakorolt: a Nikkei 225 index több mint 3 százalékos erősödéssel kezdett. A japán jegybank pedig közölte, hogy pénteken további 3.000 milliárd jent (28 milliárd eurót) juttatott a pénzpiacra, így próbálván megkönnyíteni a szigetország bankjainak finanszírozását a természeti csapás nyomán. Hétfő óta a japán jegybank összesen 36.000 milliárd jent (324 milliárd eurót) helyezett ki ilyen formában.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár