1p
Veres János szerint az elmúlt két évben végrehajtott reformok nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy Magyarország előrelépett a világbanki rangsorban.
Veres János pénzügyminiszter szerint az elmúlt két évben végrehajtott reformok nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy az üzleti környezet minőségét tekintve Magyarország jelentősen előrelépett a Világbank által napokban közzétett rangsorban.

A kormány kész további intézkedéseket tenni az ország versenyképességének javítása érdekében - mondta a pénzügyminiszter Budapesten sajtótájékoztatón.

A Világbank "Doing Business" jelentése szerint Magyarország az üzleti környezet minőségét jelző mutatók alapján az előző évi 50. helyről a 41-re lépett a 181 országot értékelő rangsorban.

A világbanki jelentés elkészülte óta életbe léptetett kormányzati intézkedések révén gyakorlatilag egy órára csökkent Magyarországon a vállalatalapítás időtartama - mondta Draskovics Tibor igazságügyi miniszter. Hozzátette: a Világbankkal is egyeztetve olyan új jogszabályokat készítenek elő, amelyek erősítik a vállalatvezetők felelősségét, bővítik a kisrészvényesek érdekeinek védelmét.

Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter elmondta: a következő időszak feladata az, hogy a kormányzat csökkentse a vállalkozások adminisztrációs terheit. Napjainkban a magyarországi vállalkozások számára a bürokratikus terhek a GDP mintegy 6-6,5 százalékát teszik ki, miközben az uniós országok átlaga hozzávetőleg 3-3,5 százalék.

A fejlesztési és gazdasági miniszter hangoztatta: a kormányzat határozatot fogadott el arról, hogy jelentősen mérsékelni kell az engedélyeztetéssel, az adóztatással kapcsolatos bürokratikus terheket és a foglalkoztatás terén is csökkenteni kell az adminisztrációt. Emellett olyan intézkedéseket kíván a kormányzat életbe léptetni, amelyek a körbetartozást csökkentik.

Szükséges az, hogy a vállalkozásokra rakódó bürokrácia már másfél év alatt mérséklődjön, az unió ugyanis azt fogadta el, hogy a mostani szinthez képest 2012-ig 25 százalékkal kell csökkenteni a vállalkozások adminisztrációs kötelezettségeit - mondta Bajnai Gordon.

Magáról a jelentésről Orszalia Kalancopulosz, a Világbank országigazgatója elmondta: a jelentés a 2007. június 1. és 2008. június 1. közötti időszakot tekinti át, ebben a vonatkozásban Magyarország 9 helyet előrelépve a 41. helyen végzett. Kiemelte: az uniós országok között csak Szlovénia ugrott előre ennél nagyobb mértékben, 10 pozíciót javított, de ezzel is Magyarország mögött végzett az 54. helyen.

Kifejtette: az üzleti környezet rangsorában az első helyet Szingapur vívta ki, a második helyen Új-Zéland áll, harmadik helyen az Egyesült Államok végzett, Magyarországot a visegrádi országok közül Szlovákia előzte meg, amely a 36. helyen áll.

Ismertette: olyan, korábban csatlakozott uniós tagállamok viszont, mint Portugália vagy Spanyolország hátrább végeztek a rangsorban. Portugália a 48. helyen, Spanyolország a 49. helyen áll, sőt az uniós alapító Luxemburg az 50. helyet foglalja el, míg Csehország a 75. helyen végzett.

Szimeon Gyankov, a Világbank vezető közgazdásza elmondta: két területen van komoly lemaradása Magyarországnak. Egyrészt az adózás, illetve az adófizetés, másrészt a kisrészvényesek jogai védelmét tekintve.

A vezető közgazdász elismerte, egy év alatt igen jelentős előrelépést tett Magyarország a vállalkozások elindításának egyszerűsítése terén. Jelentősen csökkent például az alapításkori minimális tőkekövetelmény, a vállalkozások bejegyzésére fordított idő, illetve az ingatlannyilvántartás adminisztrációs terhei is nagymértékben mérséklődtek.

A kormány rábólintott az adótörvényekre
Legközelebb a zuhanó olajárral is számol az MNB 
Elriaszthatja a munkaadókat a 11 százalékos eho

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG