1p
Az amerikai szövetségi tartalékbankrendszer változatlanul, 2 százalékon hagyta alapkamatát. A piac a negyedik negyedévre várt enyhítés előre hozásában reménykedett
Az amerikai szövetségi tartalékbankrendszer változatlanul, 2 százalékon hagyta alapkamatát. A piac nem titkoltan a negyedik negyedévre várt enyhítés előre hozásában reménykedett, de a további kivárásra szóló, óvatos elemzői előrejelzések túlnyomó többségének megfelelt a döntés.

Az indoklás szerint - amelyet a piacok most kitüntetett figyelemmel vártak - a pénzügyi piacok feszültsége jelentősen növekedett és a munkapiac tovább gyengült. A gazdasági növekedés az utóbbi időben lassult, részben tükrözve a háztartási kiadások gyengülését. A szigorú hitelfeltételek, a lakóingatlan-piac folytatódó zsugorodása és az export valamelyes lassulása valószínűleg nyomot hagy a gazdaság növekedésén a következő hónapokban.

Idővel azonban a pénzügyi politika jelentős enyhítésének - összehangolva a piaci likviditást támogató folyamatos intézkedésekkel - segítenie kell a mérsékelt növekedést - jelezte a Fed. Az inflációval kapcsolatban az indoklás megállapítja: a döntéshozó testület az idén és jövőre az infláció mérséklődését várja, de az inflációs kilátások bizonytalansága továbbra is nagy.
   

A Morgan Stanley kedden a várakozásoknál jobb harmadik negyedévről adott számot: a valószínűleg a piaci bizalom javítására a megszokottnál korábban, váratlanul közzétett beszámoló szerint bár a negyedévet az egy évvel korábbihoz képest csökkenő nyereséggel zárta, a csökkenés jóval kisebb a piaci várakozásoknál.
A Fednél tehát úgy értékelték, ha a legújabb pénzügyi piaci felfordulásra azonnali kamatcsökkentéssel reagálnának, az helytelen üzenet lenne a reálgazdaság egészének. Az amerikai pénzügyi kormányzat az utóbbi időben igyekszik hangsúlyozni, hogy átfogó közérdekű intézkedésekkel, illetve közpénzzel csak akkor avatkozik be a piacon, ha az a világgazdaság érdekét szolgálja, illetve rendszerszintű, a lakosság többségét veszélyeztető kisiklásokat orvosol.

Friss tőzsdei árfolyamok
Legfrissebb devizaárfolyamok

Elvi egyezségre jutott a brit Barclays bank a csődbe jutott amerikai Lehman Brothers egyes részlegeinek átvételéről.
Ilyen volt a múlt héten, hogy állami gondnokság alá helyezték a két legnagyobb amerikai jelzáloghitel-intézetet. Ám ezen a héten hangsúlyosan értésre adták Washingtonban, hogy akár a legpatinásabb magán befektetési bankok csődje sem indokol efféle beavatkozást. A bankközi hitelezés legújabb elapadását a Fed rendkívüli refinanszírozási árverésekkel igyekszik ellensúlyozni, és már korábban bővítette a fedezetként elfogadott értékpapírok körét.
   
A Fed 85 milliárd dollárig terjedő rendkívüli hitelt nyújt a világ legnagyobb biztosítójának, az American International Groupnak.
Mindazonáltal érik az Egyesült Államokban a kamatcsökkentés. A piacon egy vagy akár két negyed-negyed százalékpontos kamatcsökkentést is valószínűnek tartanak az utolsó negyedévben. A Fed legutóbb április 30-án csökkentette alapkamatát, negyed százalékponttal 2 százalékra. A ciklust tavaly szeptemberben kezdte, 5,25 százalékos szintről, a "nem elsőrendű válság" következményeinek nemzetközivé válásakor.

Dráma a londoni tőzsdén
Felszívódtak a befektetők a magyar piacról
Tovább tart a vérfürdő: hullanak a részvények
Budapesten is érezték a pofon csattanását
Zuhanórepülés: tombol a pánik a piacokon
Ég a talaj a bankok lába alatt

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG