Az ingatlanbefektetők még félnek a régiónktól
Számos befektető vonult vissza a hazai piacokra, mely az Egyesült Királyságban figyelhető meg leginkább. A harmadik negyedévben a brit befektetők 3,5 milliárd euró (a globális piaci tranzakciók 26%-a) értékben vásároltak eszközöket, melynek 97%-a az Egyesült Királyságban található. Az angol font értékcsökkenése és a befektetések újraárazásának elmaradása a kontinentális Európa számos országában kulcsfontosságú szerepet játszott abban, hogy a brit befektetők hazai piacokra korlátozzák tevékenységüket. A német befektetők szintén élénk piaci aktivitást mutattak, hiszen 2,3 milliárd eurót költöttek a harmadik negyedév során, ami teljes befektetési volumen 17%-át teszi ki. Ennek közel a fele (1,1 milliárd euró) hazai befektetés volt.
A külföldi befektetési volumen csupán 6 milliárd eurós szintet ért el (a globális piaci tranzakciók körülbelül 40%-a), ami azonban kettő jelentős (1 milliárd eurónál magasabb) tranzakciót is magában foglalt. A Blackstone 1,15 milliárd euróért vásárolta meg a londoni Broadgate 50%-os tulajdonrészét, míg a Tree Inversiones Inmobiliarias szintén ugyanekkora összegű ingatlan portfoliót vett a spanyol BBVA banktól. Összességben a külföldi befektetések 60%-a az Egyesült Királyságba irányult.
Magali Marton szerint: “ ha előretekintünk, a termékek hiánya és a viszonylag erős kereslet az Egyesült Királyságban a hozamok csökkenéséhez fog vezetni. Így arra számítunk, hogy azok a tengerentúli befektetők, akik jelenleg az Egyesült Királyságot célozzák meg, mint befektetési célpont, azok az emelkedő árszintek miatt azon európai piacok felé fordulnak, melyek viszonylag kedvezőbb lehetőségeket kínálnak; mint például Belgium, Franciaország és Svédország.”
A vagyonadó megsemmisítését kéri az iparkamara
A galambokat is érdekelte az új bevásárlóközpont
Vége a recessziónak, csak még nem érezzük?
A javulás ellenére is siralmas az ingatlanhelyzet
Áron alul sem kell senkinek a bedőlt ingatlan
Privátbankár