Az a cég, amely a saját honlapján történő közzétételt választja, egyúttal kötelezi magát arra, hogy - havi szinten - az idő 98 százalékában elérhető a honlapja. Ezen - jól látható helyen - közölnie kell a neve mellett a székhelyét, a cégjegyzék- valamint az adószámát is.
A főoldalon ezen kívül kell lennie egy "közlemény" menüpontnak, amelyről indulva legfeljebb 5 kattintással el kell jutnia a látogatónak az aktuális közleményig. (Ezek a közlemények többnyire a tulajdonosi körben, a vezető tisztségviselők személyében, vagy éppen a bankszámla számokban bekövetkezett változásokat tartalmazzák.)
A módosított cégtörvény megengedi, hogy egy cég székhelye ügyvédi iroda legyen. A szerződésbe bele kell foglalni azoknak a cégiratoknak a jegyzékét, amelyet az ügyvéd az irodájában őriz, bizonyos papírokat ugyanakkor kötelezően itt kell tartani. Ilyenek a cég alapító dokumentumai, hatósági engedélyei, az APEH bejelentés és az éves beszámolók. A letett iratokról ezt követően az ügyvéd napra kész nyilvántartást vezet, és az egyéb iratoktól elkülönítetten (külön helyiségben, vagy zárható szekrényben) kezeli azokat. |
A hitelezők biztonsága érdekében, őket e-mailben kell értesíteni arról, hogy közlemény jelent meg az adós cég honlapján. Az értesítéshez a közleményt is mellékelni kell. Amennyiben a gazdasági társasági törvény többszöri közzétételt ír elő, a honlapra nem kell többször feltenni a közleményt, a hitelezőket viszont többször kell értesíteni a megjelenésről.
Ne alapítson céget a jövő héten!
Kft, bt: 15 ezer forintból, egy óra alatt
Kész cégeket is leemelhetünk a polcról
Változik a cégtörvény
MTI