
Az angolszász legénybúcsú-kultúra kötelező eleme, hogy idegen városokban tartsák a házasság előtti utolsó ünnepet. Az ismeretlen terep miatt az utazók általában közvetítőirodák segítségét veszik igénybe: Angliában már akkor külön turisztikai ágazat épült a bulikra, amikor még Dublin volt a legnépszerűbb célpont. Az Európai Unió 2004-es bővítése után a keleti vadromantika lett a sláger, itt pedig már létkérdés, hogy a környéken eligazodó kísérőkre bízzák magukat.
A brit külügyminisztérium riasztó adatai szerint például a külföldön bulizó ifjak 4 százalékát hosszabb-rövidebb időre őrizetbe veszik. |
A legnagyobb irodák adatait összegezve egy évben összesen 16-18 ezer nekihevült angolt fogad Budapest, akik a lap becslései szerint átlagosan fejenként 150 fontot költenek a repülőjegyen felül, így évente csaknem egymilliárd forintot hagynak a fővárosi szállodákban, éttermekben és fürdőkben.
Gyakori műsorelem a quadozás; a nagyon másnaposakat azonban nem engedik felülni a motorokra, és már rezzenéstelen arccal fogadják, ha a vőlegény csirkejelmezben vagy összebilincselt kézzel jelenik meg. |
A főleg hölgyekre építő programokat biztosító HaraShow műsorszervezője, Szabó Roland azt emeli ki, hogy a britek "százszor jobban" el tudják engedni magukat, mint a magyar nézők. Szerinte, ha valamit, akkor ezt akár el is tanulhatnánk tőlük, és épp ezért nemcsak a kieső bevétel miatt hiányozna neki, ha például a 2009-re ígért szigorú dohányzási tilalom miatt elmaradoznának a britek. De ennek egyelőre nem áll fenn a veszélye: a Ryanair nemrég bejelentett, vidéki brit városokból érkező három új budapesti járata például valószínűleg nem az innen Észak-Angliába irányuló téli turizmusra épít - olvasható a Népszabadságban.
Szeretne angol szomszédot? Költözzön a Balatonra!
Már tavasszal visszatér a Sky Europe?
A vád: egy buliban nőnek öltöztek