Stark egy német napilapban kifejtette: ő személyesen nem látja a hitelesemény, vagy a hitelminősítői lépés kockázatát egy ilyen ügyletben, amennyiben a kötvényeket önkéntes módon adják el az EFSF-nek, aki készpénzben fizet értük, és megtartja őket lejártukig.
A szakember ugyanakkor elmondta: a piaci szereplők hiteleseménynek tekinthetnének egy ilyen lépést.
Stark a részleges államcsődről szóló vitát, amelyet szerinte az euróövezeti vezetők már lezártak és elutasítottak, politikai jojónak és a pénzpiac szempontjából kártékonynak nevezte.
Az EKB tisztségviselői az elmúlt hetekben rendre a görög államcsőd ellen emeltek hangot, mivel az ellehetetlenítené a görög bankok központi banki forrásokhoz jutását. Az EKB likviditási eszközei nélkül hamar pénzügyi válság alakulna ki Görögországban, amelynek tovagyűrűző hatásai az egész euróövezetet veszélyeztetnék - érvel az EKB.
Stark az interjúban egy, az európai uniós alkotmány létrehozására vonatkozó több lépcsős ütemezési terv kidolgozását sürgette.
Az IMFszerdán arra hívta fel a figyelmet: a válsághelyzet megoldásához az euróövezeti tagállamoknak minél hamarabb gyakorlatba kell ültetniük korábbi megállapodásukat, amely szerint a bajba jutott európai tagállamok pénzügyi támogatására létrehozott EFSF kapacitását növelik, és rugalmasabbá teszik a felhasználhatóságát.
MTI, Privátbankár