Van olyan hitelintézet, ahol csak hosszabb idő elteltével jelentkezik a forint árfolyamának változása a devizában felvett lakossági kölcsönök törlesztőrészleteiben
Van olyan bank, ahol csak hosszabb idő elteltével jelentkezik a forint árfolyamának változása a devizában felvett lakossági kölcsönök törlesztőrészleteiben.
A Raiffeisen Bank devizahitelei esetében, ha a forint gyengül, akkor a forintban meghatározott törlesztőrészletek összege hathavi csúszással nő, a forint erősödése idején pedig szintén hathavi csúszással csökken - közölte a bank. A hitelintézet az általa nyújtott lakossági devizahitelek havi törlesztőrészletének forintban számított összegét félévenként vizsgálja felül. Ez azt jelenti, hogy a forintban fizetendő havi törlesztés összege a hat hónapos kamatperióduson belül nem változik.
Az elmúlt hónapok során bekövetkezett forintgyengülés esetében tehát lassabban és fokozatosan növekedtek a törlesztőrészletek, a mostanában tapasztalható forinterősödés idején pedig lassabban, fokozatosan csökkennek. Összességében azonban ezek a hatások kiegyenlítődnek - állítja a bank közleményében.
Az Ön devizahitelének forintban kifejezett törlesztőrészlete hogyan változott március óta?Szavazzon!
A kamatperiódus elején a hat hónapra forintban rögzített havi törlesztőrészlet meghatározásához alkalmazott árfolyam és a havi törlesztőrészlet tényleges esedékességekor érvényes árfolyam közötti eltérésből adódó különbözet a tőketartozásra van hatással. A forint erősödése esetén a tőketartozást havonta csökkenti, a forint gyengülése esetén viszont havonta növeli.
Az Erste Banknál a devizaalapú jelzáloghitelek 6 és 12 hónapos kamatperiódusúak, vagyis a kamatváltozás csak a meghatározott kamatperiódus letelte után érinti az ügyfelet.
Az árfolyamhatás csak a törlesztési napon jelentkezik, az Erste Banknál minden hónap 15-én, vagy az azt követő első munkanapon kerül sor a törlesztőrészletek megállapítására és levonására a számlakonverziós deviza eladási árfolyammal, ez a bank honlapján nyomon követhető. Az Erste Bank tehát nem egy átlag árfolyammal számol, hanem az adott napon érvényes árfolyammal.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke.
Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.
Privátbankár