"Az m1 tudásátadási és pozitív mintaközvetítő funkcióját a tévénézők nagy része elismeri, és ezen értékek legadekvátabb megjelenítését ehhez a csatornához kötik. Az m2 a lakosság értékelése szerint alacsony szinten teljesíti a vizsgált közszolgálati funkcióit. A kulturális hagyományok ápolásában a Duna Televízió meghatározó szerepét láthatjuk, hiszen a lakosság egyharmada szerint ez a csatorna a legalkalmasabb ezen értékek közvetítésére" - írják.
Az "átgondolatlan és koncepció nélküli" létszámleépítések és a regionális stúdiók felszámolásának leállítását, valamint az érdekképviseletekkel egyeztetett, a médiatörvény kötelezettségeit is maradéktalanul betartó műsorterv, ehhez igazodó létszám-gazdálkodási és bérgazdálkodási terv megalkotását követelte a menedzsmenthez hétfőn eljuttatott dokumentumban a Magyar Televízió (MTV) sztrájkbizottsága. |
Az Ipsos kutatása arra a megállapításra jutott, hogy a közszolgálati csatornák jelenlétét az átlagosnál sokkal jobban igénylik az idősebb korosztályok tagjai, a főiskolai vagy egyetemi végzettséggel rendelkezők és a fővárosban vagy megyeszékhelyen lakók.
A kulturális értékek közvetítését vizsgálva azt állapították meg, hogy a Duna Televíziót a 40, az MTV egyes csatornáját a 60 év feletti korcsoport említi az átlagnál jóval gyakrabban pozitív példaként, ám míg az előbbi csatorna neve a jobb anyagi helyzetű, felsőfokú, addig az utóbbi a közepes és alacsonyabb vagyoni státusú, alacsonyabb végzettségűek körében hangzott el gyakrabban.
MTV csak 2,8 százalékot share-t (a tévét nézők közül hányan nézik az adott csatornát) ért el az év 49. hetében az AGB Nielsen adatai alapján, ilyen mélyponton még nem volt a köztévé nézettsége. |
Semmi értelme a kiéheztetett köztévének?
Kiborultak a vidékiek az MTV-s bezárásokon
Megalakult a sztrájkbizottság az MTV-ben
MTV: megvezették az MSZP-t a szavazásnál
Források nélkül: durva leépítés az MTV-nél
MTI, Privátbankár