Februárban jönnek az új pályázatok
A miniszter kiemelte, várhatóan február közepén jelennek meg az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) gazdaságfejlesztési operatív programjához kapcsolódó (GOP) ez évi első pályázatok. Ezek a pályázati kiírások elsősorban a kis- és középvállalatok fejlődését, a vállalatfejlesztést és a beruházások bővítését szolgálják majd, és a hátrányos helyzetű térségekben különböző kedvezményeket biztosítanak a foglalkoztatás bővítéséhez.
Az első tervezett pályázatok keretösszege mintegy 28 milliárd forintra rúg majd együttesen, amelyre a vállalkozások mintegy másfél hónapos időszak alatt pályázhatnak.
A területfejlesztési miniszter arról is szólt, hogy Magyarország igen jól áll az I. Nemzeti Fejlesztési Tervhez kapcsolódó pályázatok uniós forrásainak kifizetésében, a teljes kifizetés összege a 2004-2006-ra vonatkozó időszakra, napjainkra mintegy 570 milliárd forintra rúg. Ezzel Magyarország a vele együtt csatlakozott államok között első helyen áll a kifizetett összegek alapján.
A 2007-2013. évi uniós költségvetési időszakban összességében - az önrészt is beszámítva - mintegy 25 milliárd euró áll majd a magyarországi pályázók rendelkezésére és az is kedvező, hogy tavaly Magyarország fejlesztési elképzeléseit az elsők között hagyta jóvá az európai integráció. A pályázati rendszer előrelépését jelenti az, hogy a korábbiakhoz képest szigorúbb feltételek mellett lehet pályázni az új kiírásokra, viszont az elbírálás gyorsabbá válik és a szabályok szigorításával csökken a visszaélések lehetősége is.
Bajnai Gordon hangoztatta: a Magyarországon jelenleg folyó reformok azt is szolgálják, hogy az uniós fejlesztési források hozzájáruljanak az ország ésszerűbb, gyorsabb fejlődéséhez. Az ÚMFT-ből eddig meghirdetett több mint 180 pályázat mintegy 2.900 milliárd forint fejlesztési lehetőséget nyitott meg a vállalkozók, az önkormányzatok, a civil szervezetek és a hátrányos helyzetű térségekben működő vállalkozások számára. Továbbra is az a cél, hogy az ország különböző térségeinek fejlettségi szintjét közelítsük egymáshoz, Magyarországon is élesek a különbségek, például Budapest az uniós fejlettségi átlaghoz képest 125 százalékon áll, míg az ország lemaradó térségei az integrációs átlag 40 százalékát érik el csupán.
"Egy csaló próbálja hírbe hozni politikusainkat"
Uniós pénzekre hajt a magyar alvilág is
2007 a jövő megalapozása volt - Hevesben tuti
"Bajnok az egész ország!"
anti-lop.hu: itt jelentse, ha korrupciót lát
Sikerdíjért elintézik a támogatást? Bajnai: nem!
MTI