Fidesz: Gyurcsány nem mer meccselni
A Fidesz frakcióvezetője budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a parlament feloszlásáról szóló MDF-es javaslat mellett hétfőn, a Fidesz kezdeményezésére, egy másik vitát is lefolytathatott volna a parlament, mégpedig Gyurcsány Ferenc Megegyezés című programjáról. Ez a fideszes javaslat azonban megbukott, mert az MSZP nem támogatta a rendkívüli házbizottsági ülésen, hogy a Házszabálytól eltéréssel a miniszterelnök programjáról is szavazzanak - tette hozzá Navracsics Tibor. Szerinte ez egyértelműen azt mutatja, hogy Gyurcsány megfutamodik a vita elől.
A Fidesz frakcióvezetője úgy vélte: a miniszterelnök programjáról szóló vita és szavazás arról döntött volna, hogy a Megegyezés című írás többséget élvez-e az Országgyűlésben, azaz van-e perspektívája a kisebbségi kormánynak, van-e esély, hogy nem csak egyik napról a másikra bukdácsolva, alkuról-alkura haladjon a kormány. Ezt a kormány megteheti, de Magyarország ma nincs olyan helyzetben, hogy megengedhetné magának az időpazarlást - jegyezte meg.
Navracsics Tibor arról is beszélt, most már azt sem tudják, hogy Gyurcsány Ferenc milyen szándékkal írta ezt a dokumentumot, hiszen a megjelenését követően cselekvést szolgáló tervnek nevezte, később programnak, majd tárgyalási alapnak, majd ismét programnak, a hétfői parlamenti napon pedig azt mondta, hogy ez egy esszé. Négy és fél millióért meglehetősen drága esszé - tette hozzá a fideszes politikus, utalva arra, mennyibe került a Népszabadságban fizetett hirdetésként megjelent írás közlése.
A frakcióvezető szerint a program nemcsak a piac, hanem a demokrácia szempontjából is rosszul sikerült kísérlet, hiszen Gyurcsány Ferenc megakadályozta, hogy szavazhassanak róla, mert akkor nyilvánvalóvá vált volna, hogy nem sikerült többséget szereznie a parlamentben.
A hétfői parlamenti nap eseményei egyértelműen bebizonyították: a kisebbségi kormány arra elég, hogy napról napra a túlélést biztosítsa a maga számára, arra azonban nem, hogy Magyarországot kivezesse a válságból, beindítsa a gazdasági növekedést, növelje a foglalkoztatás és kitörjön a hat éve lefelé tartó spirálból - mutatott rá Navracsics Tibor.
A politikus szerint Gyurcsány Ferenc nem tudja megoldani ezeket a problémákat, és nem is tud kellő politikai támogatást felsorakoztatni maga mögé az Országgyűlésben. Ezek után már csak idő kérdése, hogy mikor jutunk el az előrehozott választásokhoz, hogy végre ismét többségi támogatást élvező, cselekvőképes kormánya legyen Magyarországnak - fűzte hozzá.
Arra a kérdésre, mit szól ahhoz, hogy Dávid Ibolya, az MDF elnöke egyértelműen a Fideszt gyanúsítja azzal, hogy titkosszolgálati eszközökkel lépett fel Almássy Kornél érdekében, Navracsics Tibor azt mondta: "vádakat már hallottam, de bizonyítékokat még nem láttam". Hozzátette: ha Dávid Ibolya arra alapozza az állítását, hogy Stumpf István az Orbán-kormány kancelláriaminisztere volt, akkor figyelmébe ajánlja, hogy Dávid Ibolya pedig az Orbán-kormány igazságügyminisztere volt. Ha ez alapján köthető Stumpf István a Fideszhez, akkor ez megtehető az ő esetében is - mondta.
Mesterházy Attila, az MSZP parlamenti frakcióvezető-helyettese reagálásában közölte: a hétfői szavazás azt bizonyítja, hogy a parlamentben továbbra is többségben vannak a felelős politikai erők.
A közlemény kiemeli: nyilvánvalóvá vált, hogy a Fidesznek se elképzelése, se programja, se többsége nincs, és mivel az országnak használni képtelen, minden eszközzel azon van, hogy ártson. Mesterházy Attila szerint kormányprogramról az új kormány megválasztásakor szavaz a parlament, erre pedig jelenleg nincs szükség, hiszen a 2006-ban megválasztott kormány folytatja munkáját.
A frakcióvezető-helyettes kommünikéje arra is kitér, hogy az MSZP és az általa vezetett kabinet a parlament többi pártjával ellentétben már nyilvánosságra hozta az ország érdekét szolgáló javaslatait, bemutatta cselekvési tervét, és megkezdte az erről szóló tárgyalást.
Nekiment az OÉT Gyurcsány tervének
A tervek szerint sokan fognak rosszul járni
Senki sem menekül: most jön a feketeleves
Két tevékenység is mentesít az illetékfizetés alól
A szakszervezetek nem érik be ennyivel
MTI