A szervezetek ezért azt javasolják, hogy a vállalkozások és a magánszemélyek ellenőrizzék a SIM kártyával működő riasztók, liftek és egyéb berendezések, például távvezérelhető kazánok tárcsázási beállítását is azért, hogy azok január 16-tól is zavartalanul üzemeljenek. Célszerű ellenőrizni az olyan számítógépes szoftverek beállításait, ahol tárcsázáshoz vagy üzenetküldéshez hívószám van rögzítve.
Ajánlatos az is, hogy a vállalkozások, magánszemélyek és közintézmények a fejléces papírjaikon, honlapjaikon, illetve névjegykártyáikon, hirdetéseiken és egyéb felületeiken a telefonszámokat a +36-os formátummal tüntessék fel.
Fontos tudnivaló, hogy január 16-tól a hét számjegy használata esetén a hívás sikertelen lesz, illetve az így küldött üzenetek nem érkeznek meg a címzettekhez. A sikertelen hívási kísérletről hangbemondás tájékoztatja az előfizetőket, míg a csak hét számjeggyel küldött SMS-ek és MMS-ek nem fognak megérkezni a címzetthez.
A szolgáltatók szerint az a legegyszerűbb, ha az előfizetők a telefonkönyvben tárolt hétjegyű hívószámokat kiegészítik a +36 azonosítóval és a hálózat kijelölő 20-as, 30-as vagy 70-es számmal.
Éjszaka csúcsra járatjuk az internetet
Januárban megjelenik a Google telefon?
Így vigyázhat a pénzére - hasznos tippek
Mobilinternet: "korrigált" az adatforgalom
Karácsonyi jókívánságok: toll helyett mobilt ragadtunk
Privátbankár