Az adatok szerint Sólyom rokonszenvindexe már 2006–2007 fordulóján 50 pont alá került, míg Göncz Árpád – második ciklusában, 1995 és 2000 között – jellemzően 70 és 80 közötti pontszámokat kapott, de Mádl Ferencnek is – 2000 és 2005 között – 60–65 között voltak a mutatói. Árnyalja a képet, hogy jelenleg minden politikus 50 alatti pontszámokat kap.
Ismét politikai felhangú interjút adott az államfő, ezúttal a Heti Válasznak. Sólyom László többek között arról beszélt, hogy jobban járt volna az ország, ha Gyurcsány Ferenc miniszterelnök lemondásakor az előrehozott választások mellett dönt a parlamenti többség. A Heti Válaszban megjelent Sólyom László-interjú kapcsán a Népszavának nyilatkozó politológusok úgy látták, az elnök a Fidesz retorikai elemeit vonultatta fel, továbbá úgy vélték, nem véletlen, hogy ő az eddigi legnépszerűtlenebb elnök. Megszólalásai miatt a választók őt is pártpolitikusként kezelik, ami nem tett jót a köztársasági elnöki intézménynek, s csökkenthette az abba vetett bizalmat.
Sólyom László 2005 augusztusában még 67 pontos népszerűségnek örvendett a Szonda Ipsos szerint. Megítélése egészen 2006 tavaszáig 60 pont fölött maradt, majd ekkor csökkenni kezdett, és év végére 50 alá esett. Rokonszenvindexe 2007-ben végig a 46 és az 50 pont között mozgott, majd tavaly tavasszal ismét 50 felé kapaszkodott. Ezt követően újra visszaesett népszerűsége, amely idén márciusban 42 ponttal érte el mélypontját.
Bár ma is ő vezeti a politikusok népszerűségi listáját, novemberi 47 pontos kedveltsége messze elmarad elődeiétől.
A külügy megvédi Sólyom Lászlót, az EB-hez fordul
Hárommillió magyar hallgat a politikáról
Sólyom: törvénysértések a büdzsében
Sólyom: előre hozott választás kellett volna
Népszava