A jelentős felvásárlás januárban tovább emelte a befektetők érdeklődését a régió iránt, egyre több piacon javul a likviditás is. Jelentős időszak telt el a gyakorlatilag mozdulatlan piacon a globális világgazdasági válság bekövetkeztével, ám a tranzakciós aktivitás jelei már mutatkoznak Közép-Európán kívül. Dél-Kelet-Európában már 2010 végén megélénkültek a befektetők, és ez a trend folytatódik 2011-ben is: Horvátországba, Bulgáriába és Romániába visszatértek az intézményi befektetők – legutolsó példa egy bevásárló-park megvásárlása volt a bolgár Plovdiv-ban az Europa Capital részéről.
Más piacokra tekintve Lengyelország maradt a befektetők kulcspiaca a régióban, habár január és február során mindössze néhány kisebb irodapiaci ügylet zárult le, a befektetői aktivitás és érdeklődés komoly maradt. A lengyel gazdaság teljesítménye és az ingatlanpiac helyzete okán egyre több befektető jegyzi fel 2011-es befektetési célpontjai közé Lengyelországot. Csehországban egyetlen üzletet sem kötöttek január és február folyamán a cseh Europolis ügyleten kívül, ennek ellenére az aktivitás növekedése várható, miután néhány figyelemre méltó tranzakció kerül lezárásra - derül ki a CBRE közleményéből.
Magyarországon még mindig a kiskereskedelmi piac fejlődik jobban befektetői szemmel, annak ellenére, hogy Magyarországot is komolyan érintette a pénzügyi válság. 2010-ben Oroszország bizonyult az egyik leglikvidebb piacnak, mégis az év elején ott is visszaestek a befektetések, a januárt tekintve, ez nem meglepő a befektetők számára.
Jos Tromp, a CBRE közép- és kelet-európai kutatásért és tanácsadásért felelős vezetője szerint „2011 során további emelkedést jósolunk Közép- és Kelet-Európa befektetési piacán, bár a régióban a minőségi ingatlanok elérhetősége továbbra is az aktivitás kulcsa. A CA Immo Europolis-vásárlása mellett további vállalati felvásárlások emelhetik a befektetési forgalmat.”
A magyar ingatlanbefektetési piacot egyértelműen a helyi eladók és befektetők mozgatják.” – tette hozzá Borbély Gábor, a CBRE közép-kelet-európai elemzője. „A kiskereskedelmi ingatlanok állnak az érdeklődés középpontjában, míg az irodapiacon eddig nem kötöttek üzletet. A lecsökkent tranzakciós méretek, a szélesebb földrajzi lefedettség (Budapesten kívüli piac erősödése) helyzetbe hozzák azon befektetőket, akik helyismerettel rendelkeznek Magyarországon" - mondta a szakember.
Privátbankár