Az előző napok pánikszerű pénzpiaci reakciói véget értek, miután az amerikai gazdasági és politikai vezetők egy olyan intézmény létrehozását készítik elő, amely a bajban lévő amerikai pénzügyi szolgáltatók problémás eszközeit átveszi - olvasható a Generali Alapkezelő szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében. Mindez a cég várakozásai szerint nem csupán egynapos ralit eredményez, hanem rövidtávon mindenképpen megnyugtathatja a befektetőket, így az előző hetekben különösen túladott szektorokban könnyen bekövetkezhet egy jelentősebb visszapattanás.
Természetesen a gazdaságban globálisan mutatkozó problémák továbbra is jelen vannak, így több hónapos időtávra előretekintve erős maradhat a bizonytalanság a tőkepiacokon; a pénzpiaci anomáliák negatív reálgazdasági hatásaival pedig közép- és hosszútávon egyaránt számolni kell - véli Pallag Róbert, a Generali Alapkezelő részvényportfólió menedzsere.
Az orosz részvénypiacon az előző napokban a befektetők kényszerlikvidálása zajlott, a hozam-kockázati kilátások a Generali Alapkezelő megítélése szerint már néhány hónapos távlatban is nagyon attraktívvá teszik a világ egyik meghatározó olaj- és nyersanyagexportőrének részvénypiacát. Az elmúlt évek során az olajárak folyamatos emelkedése olyan devizatartalékokhoz juttatta Oroszországot, hogy az ország gazdasági és politikai vezetőinek képesnek kell lenniük kezelni egy olyan krízist, amely most fenyegeti a bankrendszer szereplőit és a gazdaságot – állapítják meg.
A fekete arany és a vele párhuzamosan jelentősebben eső nyersanyagok piacán az árak lassú stabilizálódására számítanak idén az alapkezelő munkatársai. Véleményük szerint a hosszabb távú emelkedő trend nem sérül majd az olaj piacán, éppen ezért néhány év távlatában nagyon optimisták a szektor tőzsdei reprezentánsaival kapcsolatban. |
Friss tőzsdei árfolyamok a Privátbankáron
Az OTP részvények értékeltsége - ahogyan évek óta mindig, most is - a legkedvezőbb a régiós szektortársakat nézve, azonban a következő évek növekedési kilátásait mérlegelve az osztrák bankok - Erste, Raiffeisen - vásárlása meggondolandó alternatíva - áll a közleményben. Az OTP az elmúlt években új, gyorsan növekvő piacokra (pl. orosz, ukrán) lépett be, a jelenlegi tőkepiaci hangulatban mindez megnövekedett kockázatot és bizonytalanságot, semmint lehetőséget jelent. A Generali Alapkezelő szerint ugyanakkor arról sem szabad elfelejtkezni, hogy az inflációs várakozások mérséklődésével a régió piacai közül Magyarországon lehet a legnagyobb tere egy hozamcsökkenésnek, amely középtávon segítheti az OTP részvényeinek felértékelődését is.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Az előző két nap alulteljesítése és árfolyamzuhanása a MOL és az OMV részvényeit az orosz papírok mellett a legolcsóbban árazott integrált olajcégekké tette Európában, ennyire jelentős árazási diszkont pedig még egy nyomott környezetben sem maradhat fenn sokáig, főként akkor nem, ha az olaj- és nyersanyagárak stabilizálódása segíti a szektor újrafelfedezését - hívják fel rá a figyelmet. Ugyanakkor a momentumot jelentő sztori egyelőre hiányzik mindkét társaság háza táján. Az elemzés szerint arról sem szabad megfeledkezni, hogy a kínosan félresikerült felvásárlási sztori óta mindkét menedzsment megítélése igen kedvezőtlen a professzionális befektetők körében. Összességében a jelenlegi szintekről akár az év végig is jelentős, mintegy 15-20%-os felértékelődésre számítanak a cég elemzői ezen két részvény esetében.
Rá sem ismerünk majd a pénzügyi szektorra
Elkapták a mentőövet: mégsem lesz összeomlás?
Hétről hétre nagyobb a pánik
Olajár: a gyengék "szivatják" a nagyokat
Durva napok jöhetnek a magyar tőzsdén
Privátbankár