
Gyurcsány Ferenc kiemelte: "azt szeretnénk elérni, hogy Szingapúr úgy tekintsen hazánkra, az Európai Unió tagjára, mint amelyen keresztül az Európai Unió egésze elérhető, és amely a közép-kelet-európai régióban meghatározó szerepet képvisel, alkalmas arra, hogy Szingapúr és Közép-Kelet-Európa között összekötő kapocs legyen".
A magyar miniszterelnök rámutatott: Magyarország és Szingapúr egymás legfontosabb kereskedelmi partnerei a saját régiójukban. Az oktatás, a kultúra és a gazdaság területén a legjelentősebb az együttműködés. Gyurcsány Ferenc elmondta, hogy Szingapúr is folyamatos reformokkal alakítja át a közigazgatást, a nyugdíj- és az egészségügyi rendszert. Magyarországnak olyan üzleti környezetet kell teremtenie, hogy vonzó legyen a szingapúri befektetők számára is - tette hozzá a magyar miniszterelnök.
Li Hszien Lung kiemelte: több mint harminc szingapúri vállalat képviselője utazott vele Magyarországra.
A két kormányfő találkozóján aláírtak egy gazdasági megállapodást, amely egy negyven évvel ezelőtti szerződést vált fel. Egy másik szerződést is megkötött Magyarország és Szingapúr: az intézményközi együttműködés magyar résztvevője a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) lesz, a másik pedig egyetemek közötti, az ELTE részvételével.
A magyar-szingapúri árucsere-forgalom 2006-ban meghaladta a 700 millió dollárt, ebből a magyar export több mint 130 millió, az import 580 millió dollár volt. Szingapúri cégek eddig mintegy 70 millió dollárt fektettek be Magyarországon. Szingapúr nemcsak befektetési célországként tekint Magyarországra, egyre inkább az innováció és az alapkutatás terén szeretne együttműködni - mutattak rá minisztériumi források.
Gazdasági megállapodás a szingapúri kormányfővel
A Világbank értékeli a reformokat
Kínai vasútépítés: ők aztán nem aprózzák
MTI