.jpg)
Az egyezmény egyébként a Süddeutsche Zeitung értékelése szerint emellett még meglehetősen különös területekre vonatkozóan irányoz elő adatcserét. Így például az esetleges szakszervezeti tagságra vonatkozóan, ami azon nyomban kiváltotta a Német Szakszervezeti Szövetség (DGB) rendkívül határozott tiltakozását. Michael Sommer, a DGB elnöke a lapnak nyilatkozva határtalan arcátlanságról beszélt azzal kapcsolatban, hogy a német kormány kész kiadni a polgárok szakszervezeti tagságára vonatkozó adatokat az Egyesült Államoknak. |
Gisela Piltz, az ellenzékben lévő szabad demokraták belpolitikai szakértője feltette a kérdést, hogy mi köze a szexuális hajlamnak a terrorista bűncselekményekhez.
Petra Pau, a szintén ellenzéki Baloldal pártjának képviselője - a Bundestag egyik alelnöke - kijelentette: "Úgy tűnik, hogy az egyezményt az őrültek házában kötötték."
A belügyminisztérium szóvivője igyekezett védelmébe venni a megállapodást. Azt hangoztatta, hogy az egyezmény egy olyan cikkelyt is tartalmaz, amely külön gondot fordít a legszemélyesebb jellegű adatok védelmére, s azok továbbítását csakis a legalaposabb megfontolások után engedélyezi.
A megállapodást, - amely mindenekelőtt a gyanúsítottak politikai nézeteire, etnikai származására és vallási hovatartozására vonatkozóan irányoz elő adatcserét - még jóvá kell hagynia a parlament két házának, továbbá a köztársasági elnöknek.
Megfigyelők szerint a most kiszivárgott információk után ez nem ígérkezik könnyűnek.
Nem kizárt egy olimpiai terrortámadás
Amerika szigorít: ujjlenyomatot vesz a kilépőktől
Még tavasszal léphetünk egy nagyot vízumügyben
MTI