.jpg)
A Magyar Lízingszövetség tagjainak egyöntetű szakmai tapasztalata, hogy a gépjármű-finanszírozási tevékenység során jelenleg felhasználható jogi biztosítéki rendszer rossz hatékonysággal működik, és nem felel meg sem a jogbiztonság követelményeinek, sem pedig a piaci igényeknek - fejtette ki Lévai Gábor a Lízingszövetség főtitkára és hozzátette: a Lízingszövetség 2006 végén nyújtotta be javaslatát az illetékes Igazságügyi- és Rendészeti Minisztériumnak, és talán most lehetőség nyílik a reformok keresztülvitelére.
A közlemény szerint a jelenlegi jogszabályok a gépjármű-finanszírozási tevékenység biztosítékaként közjegyzői eljárást írnak elő, ami indokolatlanul hosszadalmassá és költségessé teszi az eljárást. A piac szereplői jelzálogjog helyett így jogi biztosítékként a vételi jog intézményét kényszerülnek - eredeti rendeltetésével ellentétesen - használni, ez pedig sem az adósok, sem a hitelezők szempontjából nem kielégítő megoldás. A jelzáloggal terhelt ingatlanokkal ellentétben ezeket a gépjárműveket az APEH, vagy a végrehajtók lefoglalhatják és elárverezhetik - áll a közleményben.
Lakásvásárlás akár 0% önerővel, június 30-áig jelentősen csökkentett egyszeri költséggekkel |
A Lízingszövetség ingóságok jelzálogjogára vonatkozó reformelképzeléseit a Magyar Országos Közjegyzői Kamara is támogatja, hiszen hiába volt meg a törvényi lehetőség, költségessége miatt a gépjármű-hitelezés során az ügyfelek eddig se vették igénybe a közjegyzői eljárást. Ráadásul a reformok megnyitnák az utat, hogy a gépkocsival kapcsolatos más jogok, például az özvegyi haszonélvezet nyilvántartása felé is - olvasható a sajtóközleményben.
Nem kell már az autólízing?
Lopott kocsik: kisebb lehet a bukta
Hódít a lízingbűnözés: felveszik a kesztyűt (hanganyag)
Autót hitelre: érdemes jól belőni a futamidőt
Autólízing önrész nélkül: csak vakmerőknek
Privátbankár