Mindenre felkészült az E.On
A Magyar Energia Hivatal által meghatározott keretszámok alapján a társaságok szakemberei meghatározták, mennyi földgázra van szükség a tárolókban ahhoz, hogy akár szélsőségesen hideg időben, vagy az importforrások időleges, akár egy hónapig tartó elapadása esetén ki lehessen elégíteni az igényeket.
Az E.On Földgáznál egyelőre senki sem akar jóslásokba bocsátkozni egy újabb gázkrízis esélyeiről, de az E.On csoporton belül külön stáb alakult, amelynek feladata intézkedési terv kidolgozása egy újabb gázválság esetére. Felülvizsgálták a társaság válságkezelési szabályait, pontosan meghatározva a krízis idején érvényes felelősségi szinteket, az információáramlás útját, a döntési illetékességeket, valamint a munkabeosztást.
Egységes földgázszállítási engedély
Az eddigi külön földgázszállítói és rendszerirányítói engedély helyett egységes földgázszállítási rendszerüzemeltetési engedélyt vezet be az egyes energetikai tárgyú törvények hétfőn elfogadott módosítása. Az Országgyűlés 329 igen, 17 nem szavazattal fogadta el a villamosenergia-piaci szabályozás analógiájára készült változtatást.
A jogszabály a fentiek mellett tartalmazza a behozott kőolaj és kőolajtermékek biztonsági készletezéséről, valamint a villamos energiáról és a földgázellátásról szóló törvény módosítását is.
A változtatások elsősorban európai uniós jogharmonizációt szolgálnak, és a nemzetközi irányelveknek megfelelően lehetővé teszik a független szállítási rendszerüzemeltető (ITO) modell magyar energiapiaci szabályozásba történő átültetését.
Gázár: brutális lesz a januári emelés?
Gáz különdíj: lehet, hogy Önnek se kell fizetnie?
MTI, Világgazdaság