.jpg)
A kormányszóvivő hangsúlyozta, csütörtöktől nincs kibúvó a felelősség alól, már nem lehet arra hivatkozva megúszni a közlekedési bírságot, hogy egy rokon vezette az autót.
Emlékeztetett arra, az objektív felelősségre vonatkozó szabályok január 1-vel léptek hatályba, de négy hónap felkészülési időt kaptak az állampolgárok és a hatóságok is. Az év eleje óta így csak figyelmeztetést kapott az autó üzemben tartója a gépkocsijával elkövetett szabályszegés miatt, a rendőrség az értesítésben azt is jelezte, hogy mekkora bírságot kellene kifizetnie emiatt - tette hozzá.
Az üzembentartóval illetve a használóval szemben az egyes előírások megszegése esetén azok súlyosságának arányában 30 000 Ft és 300 000 Ft közötti bírságot kell kiszabni. Az eljáró hatóságnak méltányosságot gyakorolni nincs lehetősége. Amennyiben az üzembentartó a járművét másnak használatba adta és ezt a meghatározott, dokumentált módon bizonyítja, a bírságot a használatba vevő személynek kell megfizetnie. Ez azt jelenti, hogy az üzembentartónak nem elegendő a hatóságot tájékoztatni arról, hogy a járművet más személy (pl. hozzátartozó) vezette, hanem ennek igazolására meghatározott okiratokat, menetlevelet, fuvarlevelet kell a hatóság részére benyújtani. |
Felhívta a figyelmet, hogy a közlekedést veszélyeztetőkkel szemben hirdetett zéró tolerancia eredményei már az év első 3 hónapjában érezhetőek voltak, mert 2007 hasonló időszakához képest 11 százalékkal kevesebb személyi sérüléses baleset, és 36 százalékkal kevesebb halálos baleset történt az utakon. Három hónap alatt 110-zel kevesebben haltak meg közlekedési balesetben. Az ittasan okozott közlekedési balesetek aránya 14-15 százalékról 10 százalékra esett vissza, a helyszínen ittas vezetés miatt pedig 2.216 jogosítványt vettek el - folytatta a felsorolást a kormányszóvivő.
Daróczi Dávid kitért arra, a kormány tájékoztató kampányokat is indított, hogy felhívja az autósok figyelmét arra a veszélyre, hogy milyen következményei lehetnek annak, ha félvállról veszik a szabályokat. Ennek részeként a napokban 3,2 millió közlekedésbiztonsági kisokos elnevezésű füzet jut el a háztartásokba, amely tételesen ismerteti, hogy az egyes közlekedési szabályszegésekért hány büntetőpont jár. Közölte, a kiadvány összköltsége nettó 23,4 millió forint, amely tartalmazza a nyomdai és a terjesztési költségeket.
Pirosat kaphatnak a szlovák rendszámosok
Lopott kocsik: kisebb lehet a bukta
Egyre közelebb kerülünk a dugódíjhoz
Autós bánat: május végéig lezárják a budai alsó rakpartot
Jön az új KRESZ! Mi változik?
Minden autópálya-bliccelőt utolérnek
MTI