.jpg)
Az első négy hónapban a régióba külföldről 1,4 százalékkal többen, belföldről 4,9 százalékkal kevesebben érkeztek. Az eltöltött éjszakák száma mindkét vendégkörnél csökkent, a külföldieknél 0,6 százalékkal, a belföldieknél 3,8 százalékkal. Az átlagos tartózkodási idő 0,4 százalékkal, 2,9 éjszakára nőtt.
A vendégéjszakákat figyelembe véve a régió idegenforgalmának 45,5 százalékát a négycsillagos szállodák realizálták. Emellett a háromcsillagos szállodákban, valamint a gyógyszállókban eltöltött éjszakák száma jelentős, előbbi 29,6 százalékkal, utóbbi 39,1 százalékkal részesedett.
A szállástípusok közül az öt- és kétcsillagos szállodák, valamint a gyógyszállók kivételével mindenütt csökkenés következett be. A vendégéjszakák száma kiemelkedően, 44,3 százalékkal nőtt az ötcsillagos hotelekben, ezen belül a belföldi vendégek érdeklődése növekedett jobban.
A kevesebb belföldi vendég ellenére az üdülési csekkek felhasználása nőtt az első négy hónapban, Nyugat-Dunántúlon a beváltott csekkek értéke a belföldi bruttó szállásdíj 40,8 százalékát tette ki. |
A kereskedelmi szálláshelyek férőhely-kihasználtsága a szezonális keresletből adódóan alacsonyabb. Nyugat-Dunántúlon az előző év azonos időszakához hasonlítva a kapacitáslekötés stagnált, 23,6 százalékos volt.
A város, amibe most egy világ szerelmes
Szeretnek nálunk tanácskozni
MTI